Nedělní diskuze: Warez se líbí, aneb rozhovory budou

Nedělní diskuze: Warez se líbí, aneb rozhovory budou

A máme tady neděli a s ní i nový díl speciálního článku, tedy Nedělní diskuze, tentokrát v mé režii. Máme za sebou další týden existence našeho magazínu, přesněji jsme zde již 10 dní a to si zaslouží shrnutí toho, co zajímavého se kolem nás událo. Tím asi nejzajímavějším bude rozhovor s Radkem Bradáčem, který vyvolal řadu diskuzí nejen v komentářích, ale i na jiných místech. Také se mu povedlo získat zajímavé výsledky ohledně obliby warez fór u našich čtenářů. Podíváme se i na to, jak a kde se o nás píše a nabídneme Vám další spolupráci. To vše ve druhém vydání Nedělní diskuze.

Warez fóra nám nabízí to, za co se musí platit…

Přibližně tak zněla naprostá většina odpovědí našich čtenářů, kteří nám ji sdělili skrze anketu pod rozhovorem. Přesně 60% hlasů ze 155 potvrdilo fakt, že warez fóra jsou nejčastěji navštěvována díky svému obsahu, tedy za účelem stahování. Ačkoliv se majitel Warfora.cz obhajoval slovy, že jeho fórum neobsahuje ani kilobyte nelegálního obsahu, což je pravda, jeho uživatelé jej tam rádi vyhledávají. Jak tedy dopadly výsledky ankety?

Anketu jsme neuzavírali, jelikož je stále aktuální a hlasovat můžete i nadále. Možná se výsledky změní, možná ne. Anketu naleznete na konci článku nebo přímo v rozhovoru.

Jirkovo rozhovor však nevyvolal diskuze jen pod článkem, nýbrž i na řadě jiných míst, kterými je například ono zmiňované fórum, kde založil vyzpovídaný člověk speciální vlákno pouze pro nás. Diskuze se vedla různými směry. Narazilo se i na naše fórum, ale nakonec z reakcí vyplývají kladné ohlasy a rozhovor se pravděpodobně povedl. Určitě to však byl velice dobrý reklamní trik, jelikož toto vlákno a další linkovací služby magazínu přišly na mnoho nových návštěvníků, registrací a určitě i čtenářů.

A už se o nás začíná psát

Krom tohoto fóra se o Objevit zmínili i další lidé. Pomocí Facebook a Twitter statusů, ale i na svých webových stránkách. Například pan Peter Matejbus se rozhodl na svůj rozhovor přilákat další čtenáře a více na něj upozornit. Sepsal i svůj článek. Aby toho nebylo málo, magazín přivítal na IT scéně i partnerský magazín Grafomania.cz, který nám svým článkem udělal obrovskou radost. Kolegům děkujeme a můžete mu poděkovat i za další spolupráci, jelikož mezi Objevit a Grafomanií byla uzavřena spolupráce v podobně výměny článků, odkazování na sebe a další a další. Vše jen proto, abyste mohli číst stále nové články a naše magazíny žily naplno.

Přidat se můžete i do naší Facebook skupiny, kde budete informování o velkých a těch nejzajímavějších článcích na našem magazínu. Máte-li i Vy zájem o spolupráci, můžeme s Vaším webem například vyměnit textový odkaz nebo se můžete i Vy stát redaktorem.

Chcete rozhovory? Máte je mít!

V průběhu týdne jsme Vás naváděli do naší diskuze na fóru, kde se trumfujeme o nejlepší jména, která máme posadit k nám do křesla a řádně vyzpovídat. Přidat se můžete i Vy zde. V následujících dnech máme naplánováno několik rozhovorů a již jsme odeslali nabídky na další. Je však pouze na oněch osobách, zda-li rozhovor přijmou, či ne. Díky velkým ohlasům jsme se rozhodli bojovat a zaměřit se převážně na rozhovory, které na jiných magazínech tak chybí.

A je tady konec další Nedělní diskuze. Snad se Vám líbila a přidáte nám nějaké komentáře. Příští týden se těším na dalšího kolegu.

[poll id="15"]

Štítky: , ,

Petr je jedním ze spoluzakladatelů diskuzního portálu RostWorld.cz. Podílel se na složení moderátorského týmu a dodnes je jedním z nejvyšších lidí z RostWorldu. Drží se v anonymitě, ale rozhodl se pomoci i našemu magazínu. Proto se bude starat o zajímavé články ze světa IT a rozhovory se členy magazínu.

Komentáře

Nahoru