Nejlepší RSS čtečky a agregátory novinek pro Windows

Nejlepší RSS čtečky a agregátory novinek pro Windows

Čtení novinek a článků pomocí Internetu je stále oblíbenější. Klasické noviny a časopisy jdou pomalu, ale jistě stranou. Proto jsme pro vás připravili čtyři zajímavé programy, díky kterým se vám před očima bude zobrazovat jen ten obsah, který vás opravdu zajímá. Pokud pravidelně navštěvujete řadu magazínů a blogů, určitě se pořízení některé z RSS čteček a agregátorů novinek vyplatí.

Ač se to nemusí na první pohled zdát, RSS čtečky novinek mají v kategorii software celkem významné postavení. Jestli si stále nemůžete vybrat, vyzkoušejte některou z následujících čtyř. Patří mezi ně NewzCrawler, FeedDemon, Google Reader a Omea Reader.

NewzCrawler

NewzCrawler je RSS/Atom čtečka, agregátor novinek a prohlížeč. Podporuje agregování novinek ve formátech založených na XML (Atom, RSS, RDF, BackSlash a dalších), NNTP a HTTP. Sdružuje zprávy z vámi vybraných zdrojů a zobrazuje je v přehledném seznamu. Uživatelské rozhraní se podobá běžnému MS Outlook Express. V podpoře je zobrazování některých multimediálních souborů a načítání obsahu trvá oproti konkurenčním programům znatelně méně času.

S touto RSS čtečkou novinek je dále možné psát vlastní zprávy v plnohodnotném WYSIWYG editoru. Pomocí vestavěného prohlížeče můžete číst zajímavé články pohodlněji a rychleji, než v klasickém webovém prohlížeči. Jednotlivé zprávy lze zpětně hledat pomocí klíčových slov.

FeedDemon

NewsGator Technologies, vydavatel této RSS a Atom čtečky, si nyní může mnout ruce. Ačkoliv je v dnešním světě software opravdu těžké prosadit nějaký program, tvůrci FeedDemon to dokázali. Bohužel pro uživatele, jedná se o adware. Klidné čtení může znepříjemnit trvalá reklama umístěná v dolní části programu. Ta zmizí pouze v případě, že si koupíte licenci za 10 dolarů.

Stejně jako NewzCrawler tak i FeedDemon disponuje vestavěným webovým prohlížečem. Jednotlivé kanály mohou být organizovány do složek, aby uživatel pokaždé věděl, kde má hledat svá nejoblíbenější témata. Novinky je možné vyhledávat pomocí klíčových slov. Podporuje XML formáty OPML a APML. Občas se může hodit také stahování multimediálních souborů nebo integrace blogovacích nástrojů.

Google Reader

Čtečka pod názvem Google Reader je k dispozici přímo na webu, takže není nutné nic stahovat a instalovat. Podporuje agregování pomocí RSS a Atom. Umožňuje tagovat, třídit a organizovat jednotlivé položky a dát jim tak jednodušší cestu k pozdějšímu nalezení. Položky můžete také sdílet na webu s RSS nebo je posílat e-mailem.

Přidávání RSS a Atom kanálů je velice snadné. Ať už jde o populární magazín nebo osobní blog, vyhledávání není vůbec složité. Pomocí Google Gears je možné později číst až 2000 položek v offline režimu. V silách programu je v neposlední řadě import a export odběrů pomocí OPML.

Omea Reader

Program Omea Reader umožňuje číst RSS novinky, webové stránky, ale také stahovat podcasty (příspěvky v MP3). Jednotlivé zdroje a novinky je možné řadit podle vlastních kritérií. Samozřejmostí je ukládání do složek pro lepší přehled a celkovou organizaci. Příspěvky lze třídit do kategorií, označovat je nebo k nim psát poznámky.

Pomocí této čtečky je dále k dispozici možnost importu existujících RSS kanálů z OPMS souborů a dalších RSS čteček. Omea Reader disponuje funkcí pro přímé psaní na blogy. Pomocí rozšiřujících pluginů lze program jako celek o mnoho vylepšit.

Jakou RSS čtečku a agregátor novinek používáte vy?

Komentáře

Nahoru