Nejzajímavější evropská řešení internetu věcí se předvedou v Česku

Nejzajímavější evropská řešení internetu věcí se předvedou v Česku

Bezmála stovka firem z 25 různých států Evropy a Izraele se přihlásila do akcelerátoru IoT Future Hub, který má za cíl převést do každodenní praxe zajímavé projekty spadající do oblasti takzvaného internetu věcí. Deset vybraných projektů získá mentoring, investice či obchodní podporu Vodafonu s možností mezinárodního růstu.

Unikátní akcelerační program IoT Future Hub organizuje český Vodafone, jeho dosah je však celoevropský. Ve spolupráci s dalšími evropskými pobočkami má za cíl najít inovativní produkty s mezinárodním potenciálem, pomoci s jejich škálováním a představit je významným zákazníkům a partnerům. Česká republika by se tak měla stát jedním z důležitých evropských center rozvíjejících možnosti internetu věcí (v anglické zkratce IoT). Mezi přihlášenými projekty jsou nejpočetněji zastoupené firmy z Německa, České republiky, Izraele či Francie, nechybí ale ani projekty britské, nizozemské, polské, chorvatské nebo švýcarské.

Nejzajímavější z přihlášených firem se setkají 11.-13. září v Praze, kde budou mít na programu odborný mentoring i schůzky s investory se zaměřením na IoT. Získají také možnost lokální i globální spolupráce s Vodafone, který jako první pokryl Českou republiku přenosovou sítí úzkopásmového internetu věcí, tzv.NB-IoT (z anglického Narrow-band IoT).

„Internetu věcí se ve světě velmi daří, jeho využití se rozšiřuje do stále více oblastí. V českém kontextu to vidíme například v soutěži Vodafone Nápad roku, kde se objevují nadějné a inovativní IoT firmy. Právě pro takové firmy – a nejen z Česka – jsme tento program připravili,“ říká Jonathan Rutherford, viceprezident pro firemní zákazníky společnosti Vodafone. Z letošního ročníku soutěže mezi takové projekty patří například IoT stavebnice BigClown, která kromě Vodafone navázala spolupráci i se společností Huawei a momentálně rozšiřuje své aktivity do Velké Británie. Komplexní řešení pro společnosti, které chtějí začít pracovat s internetem věcí, ale samy nemají vývojové kapacity, zase nabízí loňský oceněný projekt Byzance. Dlouhodobou spolupráci navázal Vodafone též s firmou Spaceti zaměřenou na chytrou správu budov a další český projekt Neuron Soundware, který učí stroje rozumět zvukům, nedávno získal investici přesahující 15 milionů korun.

Právě organizátoři Vodafone Nápad roku pomáhají také s realizací akceleračního programu IoT Future Hub. Smyslem startupové soutěže založené již v roce 2007 je objevovat nadějné podnikatele v České republice a na Slovensku a jde o nejstarší soutěž svého druhu u nás. Za prvních deset let se jí zúčastnilo téměř 1600 týmů, z nichž řada se dnes těší velkým komerčním úspěchům na domácím i zahraničním trhu.

Zdroj, text/foto: bugraptors.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru