Dnes vyšlo 1 článků

Někdo se naobědvá se šéfem Apple za 6,6 milionu korun

Někdo se naobědvá se šéfem Apple za 6,6 milionu korun

Pokud si chcete dopřát super drahý oběd, zřejmě si najdete nějakou vyhlášenou drahou restauraci. Ale věřte, že v tom to není. Jestli chcete za jedno jídlo utratit opravdu majlant, musíte na to jinak. Nezáleží na tom, co jíte. Záleží na tom, s kým jíte. Třeba takový oběd s Timem Cookem se vám pěkně prodraží.

Tim Cook letos uspořádal již druhou aukci na CharityBuzz. Její letošní vítěz za osobní setkání u oběda v sídle Apple ve městě Cupertino zaplatil $330 000 (zhruba 6,6 milionu korun). To je ale vlastně docela málo. Loni se totiž stejná věc vydražila za $610 000, což je skoro dvojnásobek.

V ceně je jídlo, náklady na cestu a ubytování si však dotyčný musí hradit sám. Může si s sebou ale přivést jednoho hosta a navíc se dostane jako VIP host i na nejbližší akci, na které bude Apple představovat nějakou svou novinku. Přímo s Timem stráví asi hodinu času.

Peníze jdou na charitu

Peníze získané z dražby budou přínosem pro Centrum R. F. Kennedyho pro spravedlnost a lidská práva, přesně jak uvedl Tim i ve svém tweetu:

Dali byste tolik za jeden oběd? Většina z nás by si to zřejmě nemohla dovolit. Nicméně spekuluje se, že výherce aukce by si na takové obědy mohl chodit klidně častěji. Prý je to totiž člen brunejské královské rodiny. A 300 000 dolarů je pro něj jako pro nás 0,0001 dolaru…

waste-of-money

Plýtvání peněz? Pro člena brunejské královské rodiny rozhodně ne.

Zdroje: Business Insider, Macrumors

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru