Neuvěřitelná Volvo reklama s Jean-Claude van Dammem

V automobilovém průmyslu se točí velké peníze. A je zde obrovská konkurence. Jak tedy zaujmout potenciální řidiče zrovna na tu vlastní značku? Na to asi Volvo našlo odpověď. Společně s belgickým hercem Jean-Claude van Dammem.

Video totiž skutečně zaznamenalo obrovský úspěch. Za týden získalo více než 30 milionů zhlédnutí. Vzhledem k tomu, jak často se objevují nové reklamy, zejména reklam týkajících se aut, je toto obrovské číslo.

A co vlastně Jean-Claude Van Damme udělal? Stoupl si na zrcátka dvou trucků, které se postupně od sebe rozjíždí. Van Damme udělá dokonce roznožku. Poté lze vidět, že to celé se děje…při jízdě pozadu. Jedná se tedy o doopravdy úchvatné video.

To celé má sloužit k „zobrazení stability vozů.“ I když je nám všem jasné, že ve skutečnosti šlo pouze o to zapůsobit na lidi. A asi spíše na lidi na sociálních sítích než na samotné zákazníky. Tímto se totiž zvedlo povědomí o Volvu. A i to je důležité.

Kterým směrem skutečně jedou tyto 2 auta? To se asi nikdy nedozvíme...

Kterým směrem skutečně jedou tyto 2 auta? To se asi nikdy nedozvíme…

Nicméně objevilo se plno otázek týkajících se samotného kousku. Jedná se o realitu či pouze o kvalitní počítačovou animaci? Tuto otázku si kladou milióny lidí po celém světě. Volvo tvrdí, že video bylo vytvořené jedním záběrem a z reálného prostředí.

Mělo se to odehrávat na přistávací dráze ve městě Ciudad Real. Natáčelo se ráno, aby vyniklo slunce a video působilo ještě emotivněji. Nicméně jedná věc byla upravena počítačem – a to bezpečnostní pojistky.

Van Damme totiž není nesmrtelný, takže musel být nějak zajištěn. Po celou dobu natáčení byl jištěn bezpečnostními lany. Ta byla v post-produkci vymazána. Volvo vyvrátilo i další spekulace týkajících se směru jízdy aut.

 

Jean-Claude Van Damm letos oslavil již 53. narozeniny. A přitom se odhodlal k takovému riskantnímu kousku

Jean-Claude Van Damm letos oslavil již 53. narozeniny. A přitom se odhodlal k takovému riskantnímu kousku

Podle mnoha fanoušků totiž auta jela dopředu, takže Van Damme to měl mnohem jednodušší, než se zdá. Nicméně to Volvo popřelo a tvrdí, že celou dobu auta skutečně jela dozadu. A co vy? Jaký na to máte názor?

Aktualizováno – objevily se první parodie

Neuvěřitelná Traktor reklama s Jean-Claude van Dammem

Který snímek se ván líbí víc? Originál s Volvem a nebo česká obdoba s traktory?

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

 • jazykový purista

  češtyn! :D
  „Ty byli v post-produkci vymazány“
  Dá se celkem jednoduchou úvahou odhadnout, jaké i/y se má v napsat. Stačí si uvědomit pravidlo o shodě podmětu s přísudkem a přeříkat si možnosti.

  V uvedené větě jde o vztah k zájmenu TY, koncovka by se měla ve všech případech shodovat, takže tY-bylY-vymazánY.
  Kdyby zájmeno zastupovalo rod mužský životný, třeba kačeři, dopadlo by to asi takhle: ti (kačeři) byli vymazáni.
  Ale protože jde o lana, rod střední, mělo by být napsáno: ta (lana) byla vymazána.

  jsou jen tři možnosti, stačí najít mluvnicky správné zájmeno, jehož koncovka určí, jestli použít i/y/a
  - pro rod mužský životný -i (ti muži, ti pánové, ti programátoři, ti obchodníci, ti ředitelé…)
  - pro neživotný & ženský -y (ty hrady, ty stroje, ty kabely, ty disky & ty ženy, ty růže, ty kabelky, ty desky…)
  - pro střední -a (ta města, ta moře, ta kuřata, ta stavení, ta děcka, ta lana…)
  a tu pak použít u všech slov související vazby.

  prosté a jednouché (mezi hluchými králem :)

  • Máš pravdu. Češtyn dostal pořádně do čáry. Myra bil za to byt. Říkal pak něco, že byl taký vymazaný, protože byl zrovna přeprcávaný.

Nahoru