Nokia N1: Luxusní napodobenina iPadu s Androidem

Finská Nokia představila luxusní tablet N1 s Androidem. Má stejný design jako Apple iPad, ale musíte uznat, že vypadá luxusně. Procesor Atom od Intelu, 2GB RAM, 32 GB vnitřního uložiště, 7,9 palcový tablet se skvělým rozlišením,… Co víc si přát?

Společnost Nokia lze považovat za jakousi kolébku mobilních telefonů. Před deseti lety měl telefon od tohoto finského velikána snad každý. Proč? Byly to prostě kvalitní telefony, které jste jednoduše mohli hodit z desátého patra a stále fungovaly. To se však nedá říci u současných telefonů, které se vám mohou poničit už jen při pádu z několika málo centimetrů. Nyní však zpět k podstatě – je tomu také nějaký ten pátek, kdy finská Nokia přešla pod další velikána a to softwarovou společnost Microsoft, který vydal řadu chytrých telefonů, do kterých nainstaloval svůj vlastní operační systém. Avšak Nokia se nevzdává a věří, že se dostanou zpět na vrchol. Před nedávnem tedy představili novinku v podobě vychytaného tabletu NOKIA N1, který můžeme popsat jako další klon oblíbeného iPadu avšak s androidím kabátem.

nokian11_1020_verge_super_wide

 

Co všechno tablet má po stránce hardwaru?

Pro každého bude asi nejdůležitější, co tablet schovává „pod kapotou“. Začneme tedy rovnou čtyřjádrovým procesorem Atom od Intelu s taktem 2,4GHz. Plynulému výkonu také pomáhá operační paměť o velikost 2GB. Uživatelský prostor, tedy celkové uložiště činí 32 GB, což je opět optimální volba pro mírně náročné uživatele. Zmínit musíme fotoaparát, vlastně fotoaparáty. Ten přední má 5 Mpx a ten zadní o tři více (tedy 8 Mpx). Na N1 dominuje především 7,9 palcový displej s doslova okouzlujícím rozlišením 2048×1536 pixelů.

nokian111_1020.0

 

Na chlup stejný jako iPad

Snad každý, kdo kdy viděl nějaký iPad musí uznat, že je velmi podobný tomuto tabletu. Jediný rozdíl, který nedělá z tohoto tabletu applovské zařízení je home-button. Jinak je vše naprosto stejné, dokonce i barevné varianty. I přes to má N1 pár výhod – tenkost, lehkost a také přináší USB konektor typu C, což je velmi chytré, protože nemusíte přemýšlet, jakou stranou konektor zasunete.

nokian19_1020_verge_super_wide_zps4f31b742

 

Kde a za kolik?

Možná špatná zpráva je, že tablet lze sehnat pouze na území Číny, kde se dá sehnat v přepočtu za 5500,- bez DPH. Novinka od Nokie by se k nám měla dostat až příští rok. Hold, budeme si muset počkat. A co myslíte, bude mít N1 úspěch a nastartuje to opět finskou Nokii? Nebo se bude furt držet Microsoftu?

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru