Nokia zvítězila nad HTC ve sporu o patenty

Finský výrobce mobilních telefonů Nokia dosáhl na německém soudu vítězství ve sporu o ochranu patentů v oblasti úspor energie, který vedl s tchajwanským konkurentem HTC.  Soud v Mannheimu v úterý rozhodl v jedné z celkového počtu 22 žalob, které podala v zemi Nokia na HTC. Finská společnost rozhodnutí soudu přivítala a označila ho za potvrzení kvality svého produktového portfolia.

Verdikt se týkal patentu, který zajišťuje šetření baterie v době, kdy je mobilní zařízení připojeno do sítě. Společnost HTC uvedla, že rozhodnutí regionálního soudu nebude mít dopad na její podnikání v Německu, protože se týká pouze tří typů mobilních telefonů, které již do země nebude dovážet. Tchajwanská firma se míní proti verdiktu soudu odvolat a potvrdila, že bude pokračovat v právním boji, aby úřady pro ochranu duševního vlastnictví v Německu a ve Velké Británii vyhlásili dotčena patenty za neplatné.

Nokia dále uvedla, že právní kroky na ochranu patentované technologie pro úsporu energie podnikla i ve Velké Británii a USA. Zahájení řízení před Americkou komisí pro mezinárodní obchod se bude konat za dva měsíce.

Komentáře

Nahoru