Dnes vyšlo 1 článků

Norští bloggeři si vyzkoušeli práci v textilce v Kambodži

Po celém světě je neuvěřitelné množství textilek, kde se něco jako pracovní podmínky neřeší. Nelidské podmínky, neuvěřitelná pracovní doba a přesčasy – to je krutá realita, kterou si vyzkoušeli tři bloggeři z Norska.

Reality show jsou stále velmi oblíbenou tématikou. Lidi prostě baví koukat se, co zažívají druzí nebo jaký hrozný život mají. Nyní se však v Norsku objevila jedna opravdu zajímavá, s kterou přišly norské noviny Aftenposten. Jmenuje se SweatShop – Dead Cheap Fashion. Proč SweatShop? Jedná se o označení o pracovní místo s otřesnými podmínkami. Zaměstnanci těchto firem většinou mají abnormálně dlouhou pracovní dobu, minimální plat (možná ještě menší než je stanovená hranice), skoro žádnou jistotu a bezpečnost. Avšak, ať tu jen nemluvíme o tom, co nemají, tak naopak – mají až moc přesčasů!

Chudý život v Kambodži

A do jednoho takové sweatshopu v Kambodži poslaly norské noviny na tři měsíce tři fashion bloggery (Anniken, Ludwiga a Fridu). A právě jim se dostalo té šance vyzkoušet si život v takových textilkách, kde zjistili, jak dobře se to v Norsku mají.

Dvě bloggerky se dokonce po skončení vysílání staly aktivistky a žádaly o zlepšení pracovních podmínek. Tato problematika se dokonce dostala až před norský parlament. Pokud tedy chcete vidět, jak si bloggeři vyzkoušeli práci v textilní továrně, doporučujeme zhlédnout celou reality show s titulkami.

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru