Nová aplikace donutí vaše děti, aby vám zavolaly zpět

Co dělat, když vám vaše dítě nezvedá telefon? Tento problém jistě řeší rodičové po celém světě. A jedna americká maminka se rozhodla ho vyřešit tím, že vytvořila speciální aplikaci pro Android.

Aplikace se jmenuje „Ignore No More“, ve volném překladu tedy „Konec ignorování“. A je to vcelku výstižný název. Umožňuje totiž dálkově zablokovat smartphone svého dítěte, pokud mu neodpovídá na jejich mobilní hovory či textové zprávy.

Blokaci jde odstranit pouze tím, že dítě zavolá nazpět svému rodiči. Samozřejmě aby to fungovalo tak je třeba, aby si aplikaci nainstalovaly obě strany – tedy jak rodič, tak i jeho dítě.

Když už je aplikace na obou stranách nainstalovaná, tak rodič musí akorát kliknout na jméno svého dítěte a napsat čtyřmístný kód. Když dítě chce svůj mobil odblokovat, tak musí zavolat rodičům a zeptat se na tento kód.

Je to skutečně jednoduché, měl by to tak zvládnout každý rodič

Zablokovat svému dítěti mobil by měl zvládnout každý rodič

Aplikace je navrhnuta tak, že i když je mobil zablokovaný, tak stále lze zavolat na tísňovou linku. Rodiče se tak nemusí bát, že by nějak vážně ohrozili své dítě. I když nechceme vědět, jak by se to vyřešilo, kdyby dítěti došel kredit…

Aplikace dosáhla již více než 10 tisíc stažení a její hodnocení jsou ve skrze pozitivní. Nicméně několik jejich uživatelů si stěžuje, že je zde mnoho chyb. Ty se ale snad v brzké době opraví.

Aplikace je dostupná na Google Play. Její cena byla původně stanovena na 2 dolary, v přepočtu tedy asi 42 korun, ale nyní je zdarma. Pokud vás zaujala, tak tedy neváhejte a stáhněte si ji.

Zdroj: Mashable.com, ctvnews.ca

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru