Nová éra RostWorldu, aneb jak bude vypadat nové RW

Nová éra RostWorldu, aneb jak bude vypadat nové RW

Jelikož jsme se rozhodli informovat Vás o dění na RostWorldu co nejméně, možná jste se nedozvěděli o připravované zbrusu nové verzi RostWorldu v.3. Aktivní uživatelé fóra již mohli něco zaslechnout například v tomto tématu, kde se vyjádřilo skoro celé vedení RW a trochu vše přiblížilo. Toto vše a mnohem více společně s názory samotných správců se dozvíte i v tomto speciálním článků věnovaném jen a pouze nové verzi číslo 3 našeho diskuzního fóra a portálu RostWorldu.

Vytvoření nové verze a tak i lepšího zázemí uživatelů bylo v našem podvědomí již déle. Z důvodu nefunkčnosti některých diskuzních oddělení se stala z RW takřka „hromádka neštěstí“. Rozbité sekce jsou navíc vysoce problémové a jejich opravení zase komplikované. Právě z těchto důvodů se začalo vymýšlet nové RW plné nových možností a toho, co uživatel ještě nezná, respektive v souvislosti s diskuzí neviděl. S trochou nadsázky chceme říci, že naším cílem bude vytvoření úrovně diskuze na internetu a vytvoření zcela originálního diskuzního a komunitního portálu.

Co bude RostWorld v.3 nabízet?

Celé fórum bude takřka smazáno. Zatím je v jednání, zda-li zmizí i všechny uživatelské účty, avšak příspěvky a diskuzi určitě ano. Vyprázdněné sekce samozřejmě také zmizí a budou důkladně promyšleny ohledně jejich budoucnosti. I tak by se počet diskuzních oddělení neměl měnit a to takřka vůbec.

Co se však změní bude hlavně systém. RostWorld poběží na vlastním systému obsahujícím nečetně mnoho možností. Jelikož zatím nechceme všechny prozrazovat, můžete se těšit například na důkladné propojení s portálem eRW.cz, funkci přátelé na fóru, či doslova svoji vlastní domovskou stránku obsahující vše, co budete potřebovat, tedy takzvané widgety.

Nechceme vytvořit jen diskuzní fórum, ale chceme vytvořit skutečné zázemí uživatele na internetu. Může mít na jednom místě vše, co potřebuje k životu online a společně s tím se může zapojit do hromady diskuzí.
Jiří Rostecký, majitel

Celé  fórum bude inspirováno úspěšnými internetovými službami, jako je například Facebook.com, ale třeba i známý iGoogle. Cílem však není vytvoření nové sociální sítě, ale něčeho mezi podobnou sítí a diskuzním fórem. Doposud byla internetu dána forma diskuze v podobě pouhých reakcí na komentáře jiných. Ať již mluvíme o diskuzích na informačních portálech, či jen na čistě diskuzních fórech. V plánu nového RostWorldu je však přidání nových možností pro zpříjemnění diskuze, jejich zpřehlednění a propojení se světem. Nastane tak nová éra diskuze na internetu?

Uživatel se bude cítit jako doma

Z výběru mnoha nových funkcí nechceme prozatím zveřejňovat všechny údaje a informace o tom, co se připravuje. Vedení RostWorldu dokonce sečkává i se zveřejněním nového vzhledu. Čím se však netají je soukromí a pohodlí uživatele. Ten si bude moci nastavit nesčetně parametrů a možností fóra. Může ovlivnit tok diskuze na fóru, zapojit se jen tehdy, uzná-li za vhodné a diskuze pro něj bude filtrována dle jím stanovených parametrů. Pomyšleno bylo i na naprosté soukromí a klasické služby, jako je například fotogalerie, seznam přátel, soukromé chatovací okénko a mnoho dalšího.

Chceme pohodlně vyřešit problém se soukromím uživatele a zbavit jej nepříjemností zjištěných za dvouletou dobu našich zkušeností. Chceme zabránit spamu, nevyžádanému obsahu a mnoho dalším nepříjemnostem.
Jiří Rostecký, majitel

Jednou ze zatím diskutovaných funkcí bude i uživatelské jméno uživatele. Při registraci bude klasicky zvolena přezdívka (nick) a dobrovolné pole pro celé jméno a příjmení. Uživatelské jméno bude uživatel možná moci měnit ve svém nastavení. Již od registrace bude získávat a ztrácet za různé úkony na fóru body a podle nich bude moci se svým účtem nakládat. Možnou verzí je i kompletní propojení s Facebookem, kdy si fórum samo zjistí potřebné údaje, což už teď není nic nového.

Možná Vás již napadlo, jak to bude s dosavadními účty. Všechny účty aktivní od daného termínu (možná zcela všechny) budou přeneseny a plně funkční, avšak zcela vynulovány. Uživatelé registrovaní na Objevit.cz se tedy nebudou muset znovu registrovat. Kompletní změnou projdou i uživatelské hodnosti a složení administrátorského týmu.

Má to cenu a jak se to bude lišit?

I přes všechny možné novinky je hlavním úkolem zařídit pohodlnou diskuzi. Je tedy logické, že v konečném důsledku bude princip fóra zachován a stále bude založen na podobném plynutí diskuze jako doposud. Rozdílná bude pouze omáčka kolem a chování fóra. Důležitá je myšlenka zlepšení diskuze a ne přeplácání fóra různými funkcemi.

Uživatel však bude moci během pár vteřin fórum přizpůsobit tak, jak si jej sám představuje a k diskuze se následně dostat naprosto jednoduše. Dosavadní nabízené filtrování diskuze bylo omezeno pouze určitými kritérii avšak teď již nebude kritérií nových a uživateli nabídne skutečně to, co si přeje. Bohužel více informací zatím nechceme zveřejňovat. Další ochutnávkou Vám však nabídneme například toto:

  • Fórum pravděpodobně opustí systém bbCode a přejde na Texy.
  • Fórum nabídne plnohodnotné sdílení na největší sociální a linkovací služby.
  • Fórum by mělo rapidně zvýšit rychlost svého načítání.
  • Fórum pravděpodobně nabídne sekce přístupné jen ověřeným dívkám.
  • Fórum otevře velkou přehlednou a všeobecnou poradnu.
  • Fórum nabídne další desítky nových možností.

To že to vedení RW myslí již skutečně vážně a tento projekt nepoloží, to si snad nemusíme ujasňovat. Již teď se však můžeme těšit na skutečně nevšední diskuzní portál, který nám představí ten pravý ráj internetové diskuze tak, jak má vypadat. Těšíte se s námi?

[poll id="28"]

Petr je jedním ze spoluzakladatelů diskuzního portálu RostWorld.cz. Podílel se na složení moderátorského týmu a dodnes je jedním z nejvyšších lidí z RostWorldu. Drží se v anonymitě, ale rozhodl se pomoci i našemu magazínu. Proto se bude starat o zajímavé články ze světa IT a rozhovory se členy magazínu.

Komentáře

Nahoru