Nový Nexus 10 bude mít vyšší rozlišení obrazovky než iPad

První zmínky o novém tabletu Nexus 10 se objevily hned několik dní po představení tabletu Google Nexus 7, který udivil svojí nízkou cenou a výbornými technickými parametry. Nyní existují již přesné charakteristiky, jak by měl nový Nexus s displejem 10 palců a vyráběný společně se Samsungem vypadat.

Hlavní výhodou nového tabletu Nexus 10 má být skvělé rozlišení 2560 x 1600 bodů. Přitom PPI (počet pixelů na palec čtvereční) dosáhne čísla 299, což je víc než u současného iPadu. Tím se Google stane nejvážnějším konkurentem společnosti Apple na trhu tabletů této kategorie. Samozřejmě Apple i Samsung mají smartphony s vyšším rozlišením – iPhone 5 dosahuje 326 PPI a Galaxy SIII 306 PPI.

Kromě vysokého rozlišení bude mít obrazovka také takzvaný pouliční režim, kdy jas dosáhne až 600 cd/m2 a také schopnost přijmout až 72 % barevné palety NTSC, když většina tabletů dosahuje kolem 55 %.

Zároveň Google připravuje levný tablet v ceně kolem 99 dolarů, který se má objevit v prosinci. Ten má konkurovat levnému iPadu Mini od Apple.

Zdroj: NBC News

Komentáře

Nahoru