Nový způsob podnikání: vinaři dávají zrát víno do moře

Nový způsob podnikání: vinaři dávají zrát víno do moře

Na přehlceném trhnu, který poskytuje nejrůznější služby, je mnohem těžší prorazit s novinkou, která tu ještě není. Se skvělým nápadem přišli v Chorvatsku a ve Francii. Obě země jsou proslulé pěstěním vína a na to podnikatelé vsadili. Rozhodli se, že místo vinného sklípku, dají víno zrát na dno moře.

Chorvat Ivo Segovič vlastní společnost Edivo Vina. Jeho vášní je potápění, a tak netrvalo dlouho a dostal nápad umístit víno do hloubek, kde je sám téměř každý den. Všiml si, že je v moři teplota stejná, jako při skladování ve sklípcích, co ž je 15 -17 stupňů Celsia. Na dno moře dokonale nedosáhnout ani sluneční paprsky, takže má víno i stinné prostředí.

20151117195317_srcset-large

Jak se uchovává?

Jak to bývá, zpočátku se několik desítek lahví rozbilo, než se přišlo na způsob správného uchování. Lahve na mořském dně se uchovávají v hliněných amforách, a ještě jsou navíc zality voskem. Mají speciální uzávěr, díky kterému se do lahve nedostane ani kapka vody.

Edivo-vina-22

Víno z moře je znatelně dražší. Jednak proto, že je to novinka. Ale hlavní důvodem je náročnost na skladování. Lahvi se musí věnovat zvláštní péče. Nehledě na to je tento způsob zrání poněkud riskantní. Je mnohem více příležitostí, při kterých se může víno znehodnotit.

Prodejní cena v Chorvatsku je v přepočtu 8500 Kč za jednu lahev. Mořské prostředí dělá víno lahodnější a sladší. Tento způsob se zkoušel od roku 2008. Až teď se začíná dostávat do povědomí a získává na oblíbenosti

Zdroj, text/foto: independent.co.uk, edivovina.hr

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru