NSA infikuje až padesát tisíc počítačů po celém světě

NSA infikuje až padesát tisíc počítačů po celém světě

NSA údajně infikuje svým malwarem až padesát tisíc počítačů po celém světě. Byla infikována i belgická společnost Belgacom, která před několika měsíci oznámila průnik tajné bezpečností agentury a krádež osobních údajů.

Národní bezpečnostní agentura je obviněna podle holandské zprávy NVP, že více než 50 tisíc počítačů po celém světě bylo infikováno NSA malwarem.  Software byl skrytý i v počítačových sítích, patřící organizacím, jako jsou mobilní operátoři po celém světě. Tento malware může zůstat spící po celá léta a aktivovat se dle libosti, aby mohl sbírat data v podobě osobních údajů. Publikace říká, že přístup k dokumentům poskytnutých NSA měl zaměstnanec Edward Snowden .

Podle zprávy, existuje více než jeden tisíc hackerů, kteří pracj pro zvláštní oddělení uvnitř agentury s názvem „Šitá na míru“. NSA hackeři zřejmě nyní napadli asi 20.000 počítače s takovým “ počítačovým vykořisťováním“.

Tím, že mají přístup k těmto infikovaným počítačům, NSA může shromažďovat vaše osobní údaje. Konkrétní příklad můžeme nalézt u Belgacom, která v září oznámila, že do složek pronikla tajná agentura.

zdroj: bgr.com

Štítky: , ,

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru