Objednávka mobilu za 3000kč, mobil však nikde, jen sáček rýže

Objednávka mobilu za 3000kč, mobil však nikde, jen sáček rýže

Dvaadvacetiletý muž je obviněn z podvodu prodeje mobilů. Za mobily ve vyšší hodnotě požadoval pouze 3000 korun českých. Prodával zboží na dobírku, avšak v balíčcích namísto mobilů, byly pouze sáčky s rýží.

První kupec, který se obrátil na Policii, byl patnáctiletý chlapec ze Záhorovic na Slovácku. „V polovině března zaplatil na poště dobírku za balíček, v němž měl být mobilní telefon, který si objednal na internetovém bazarovém portálu. Mělo se jednat o mobil vyšší hodnoty, za který prodávající požadoval jen 3 000 korun. Když doma balíček otevřel, našel tam jen sáčky předvařené rýže,“ informoval mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

Policisté České republiky při vyšetřování zjistili, že sáček s rýží dostalo od stejného prodejce více lidí. Podezřelému prokázali podvod na sedmi lidech, díky kterým si vydělal 21 tisíc korun. Kriminalisté muže v těchto dnech obvinili z podvodu, za který mu v případě uznání viny hrozí až dva roky vězení.

Pokud by se lidé rozhodli nakoupit zboží stejným způsobem na dobírku, měli by si při vyzvednutí balíčku na poště před svědky ihned zkontrolovat obsah zásilky. Pokud by zjistili, že obsah zásilky neodpovídá, mohou jej u pracovníků pošty okamžitě reklamovat a také ihned zavolat policii. „Policisté mohou vyzvat poštu k vydání peněz, které adresát za dobírku zaplatil a následně je dostane zpět,“ dodal Aleš Mergental, mluvčí uherskohradišťské policie , s tím, že policisté pak začnou pátrat po pachateli podvodu.

Zdroj: http://mobil.idnes.cz

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru