Objev speciálního srdce: Roboti budou fungovat na lidskou moč

Objevům různých robotů se už v podstatě vůbec nedivíme a považujeme je za jakousi samozřejmost. Ostatně slovo robot poprvé užil již Karel Čapek v první polovině 20. století. V drtivé většině se dnes jedná o postavy poháněné elektřinou. Vědci z bristolské univerzity se ale tomuto dogmatu postavili čelem a vynalezli srdce pro takzvané ekoboty, kteří budou poháněni lidskou močí. Tito roboti by měli vyrábět elektřinu na provoz svého těla sběrem nejen moči, ale i různých jiných odpadních látek typu mrtvého hmyzu anebo šťávy z ovoce či zeleniny.
Dr. Ioannis Ieropoulos

Moč vyrobí elektřinu

Výzkum ekobotů je předmětem studia vědců z univerzity v Bristolu již dlouhou dobu, nicméně až nyní zkonstruovali skutečné robotické srdce. Oběhovou tekutinou v něm bude lidská moč. Tu robot bude využívat k výrobě elektrické energie na chemickém principu. Při chemické reakci dojde k výrobě elektrického proudu s napětím. Současné prototypy již fungují, nicméně jsou schopny vytvořit pouze velmi nízké napětí.
Srdce ekobota

Ekobot by se obsloužil sám

Ekoboti by fungovali skoro stejně jako lidé. Jen by jim v žilách kolovala moč místo krve. Svůj metabolismus by přitom životodárnou močí zásobovali poměrně jednoduše. Robotický systém by byl složen z měkkých částí umělých svalů, které vytláčí tekutinu do palivových článků. Umělé svaly by si potom odpočinuly a následoval by další cyklus.
Dobíjení ekobota

Doplnění moči by nemělo činit problém…

Doplnění moči by bylo bezproblémové. Robotům by stačilo jenom zajít na veřejné záchodky, ze speciálního septiku si nabrat dostatečné množství moči a jít dál. Celý systém robotického těla by měl pojmout 24, 5 ml moči. Vydržet by tedy na jedno nabití něco ekobot měl…

Fungování systému ekobota na videu

Zdroj: http://sellerfriend.blogspot.cz/2013/11/no-batteries-needed-future-robots-may.html

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru