Objevit.cz je moje druhá zkušenost…

Objevit.cz je moje druhá zkušenost…

Magazín Objevit.cz vlastní Jiří Rostecký, majitel více internetových portálů. Mimo jiné i dřívější majitel magazínu R-Magazín.cz, který byl jeho první zkušeností s tvořením podobného projektu. Proto mě v mém prvním rozhovoru zajímalo, zda-li vidí v Objevit.cz lepší budoucnost a bere ho vážněji.

Jirka Rostecký je majitelem poměrně úspěšného komunitního portálu RostWorld.cz, kde se mu povedlo seskupit valnou hromadu uživatelů. Ti nejlepší dodnes pravidelně přispívají a tak vznikla poměrně přátelská komunita mladých lidí, ale i starších seniorů. Tento projekt ho společně s jeho osobním blogem dostal do podvědomí dalších lidí. Postupem času vytvořil další projekty, jako například Plyšáčci.cz nebo R-Magazín.cz. Poslední jmenovaný již nevlastní. Prodal jej. V tomto rozhovoru mne zajímalo, zda-li chce tento magazín Objevit.cz vést stejnou nebo jinou cestou, než ten dřívější.

Jirko, jak by jsi popsal úspěch a celkové ohlasy magazínu R-Magazín.cz?

Tak u tohoto magazínu byl problém v tom, že dokázal oslovit pouze lidi z jedné skupiny IT podnikatelů a psalo se na něm převážně pro ně. Jaký portál kdo prodal, kdo koupil, komu se něco nepovedlo a podobně. To samo o sobě uzavřelo komunitu čtenářů tak, že normální čtenář „nepodnikatel“ na ní nic zajímavého nenašel. Proto jej kladně hodnotili maximálně ti, o kterých se psalo a pár dalších jedinců. R-Magazín byl pro mne novou zkušeností s tvorbou podobného projektu a neberu to jako vydařenou zkušenost.

Jak sám říkáš, byla to pro tebe nová zkušenost. Co jsi si z ní vzal?

Tak určitě jsem pochopil to hlavní. Tím je nutnost časté aktualizace. Z ohlasů kritiků jsem pochopil, že je nutné mít co nejvíce nových článků. Dělat magazín je běh na dlouhou trať a bude problém udržet všechny redaktory aktivní. Pravidlem je, aby se čtenář vždy při návratu na stránku dozvěděl něco nového a to se musí splnit. Sice si nemyslím, že bude v našich silách toto splnit ihned, ale určitě se na tom bude pracovat a časem se to dá zvládnout. Alespoň takový je náš cíl. Logicky jsem také pochopil otázku organizace. U starého magazínu se mi povedlo získat dva pomocníky – redaktory. Ti však psali jen málo a já pochopil, že je nutné nejdříve sestavit nějaký tým a pak až hledat. Doposud jsem to dělal vlastně opačně. Do týmu jsem nabíral až následně po spuštění a problém nebyl. Tohle je však něco jiného a dnes už vím jak na to. Proto máme tým složený z více lidí a postupně budeme nabírat nové a nové, co se přihlásí.

Budou mít magazíny něco společného? Kromě autora…

Tak kromě mě maximálně systém. WordPress jsem pojal jako nejlepší řešení. Dle mě by bylo zbytečné investovat do vlastního systému, když dokážeme postavit bezvadný magazín na WordPressu. Proto jsem zakoupil pouze šablonu a logo. Takže společného nic. Co se týče obsahu, tak maximálně nějaké novinky ze světa IT podnikání, ale jinak asi nic.

Co si od magazínu slibuješ a co si slibuješ od propojení s jinými portály?

Tak určitě si slibuji hlavně to, aby magazín žil. To je všechno. Nechci skončit na jednom nudném článku za týden, ale chci psát co nejvíce. Tím zaujmeme návštěvníky, čtenáře. Budu velice rád za nové zaregistrované uživatele, což pomůže nejen magazínu, ale i dalším projektům. S těmi si chceme vypomáhat. Někdy se tedy jako nový článek objeví jen přesměrování jinam. Například na zajímavou diskuzi nebo článek na jiném s námi spojeném magazínu. Moc toho ale samozřejmě nebude, chceme hlavně vlastní články. Mým snem bylo vždy mít magazín a snad si ho pomocí Objevit.cz splním. Budu se snažit dát čtenářům co nejvíce a snad i oni nás odmění svými komentáři.

Druhá a dosavadní verze projektu R-Magazín.cz byla spuštěna dne 5. srpna 2009. Projekt pojednával o novinkách ve světě IT, hlavně IT podnikání. Čtenář se mohl dozvědět zajímavosti nejen o PPC systémech, marketingu a aukcích velkých portálů, ale například i rozhovory s IT podnikateli a dalším. Projekt byl po ne moc velkém úspěchu dne 28. srpna prodán bývalému kolegovi Jirky Rosteckýho, panu Linhartovi. Ten jej bohužel od té doby neaktualizoval.

Dobrý den, vítejte na novém internetovém magazínu zaměřeném na IT svět, počítače, IT podnikání a mnoho dalšího. V tomto článku Vás seznámím s naším magazínem celkově, redaktorským týmem a mnoho dalším. Snad Vás článek zaujme a magazín budete navštěvovat i v budoucnu a případně se zaregistrujete.

Uvidíme zda-li se náš nový magazín Objevit.cz ujme. Musíme věřit a pak toho dosáhneme.  Zatím je zřejmé, že tento magazín je brán jinak, než ten předchozí. Vaše další otázky přímo na majitele magazínu můžete klást do komentářů.

[poll id="3"]

Petr je jedním ze spoluzakladatelů diskuzního portálu RostWorld.cz. Podílel se na složení moderátorského týmu a dodnes je jedním z nejvyšších lidí z RostWorldu. Drží se v anonymitě, ale rozhodl se pomoci i našemu magazínu. Proto se bude starat o zajímavé články ze světa IT a rozhovory se členy magazínu.

Komentáře

Nahoru