Objevit.cz: Změna úvodní strany, seriály a spolupráce s Werb.cz

Objevit.cz: Změna úvodní strany, seriály a spolupráce s Werb.cz

Vážení čtenáři, rádi bychom Vás upozornili na změny provedené na úvodní straně magazínu. Jedná se o přidání nového panelu obsahujícího nejčtenější články, články, kde nejvíce komentujete a výpis nejnovějších aukcí ze serveru Werb.cz. Panel je viditelný pouze na úvodní straně. Při přepínání stránek (stránkování) zmizí. Tři nejnovější články byly zúženy a postaveny vedle něj.
Na této změně jsme pracovali několik dní a snažili jsme se navrhnout co nejlepší vzhled panelu. Spuštěn byl dne 22. ledna. 2011 večer.

Boxíky s nejčtenějšími a nejvíce komentovanými články jsou pravděpodobně pouze prozatímní. V tuto chvíli zobrazují výpis článků s rekordy od dob spuštění magazínu. To samozřejmě má za důsledek zobrazení i starších článků, které již nemusí být aktuální. V případě nejčtenějších článků se nejvíce zobrazují rozhovory, které sice byly nejčastěji mířeny všeobecně a nevztahovaly se k žádné časem omezené události. Ani to však nemusí zajistit pro čtenáře zajímavou a užitečnou informaci. V případě nejvíce komentovaných článků toto pravidlo platí ještě více. Opět články nemusí být aktuální a pro čtenáře je tak naprosto zbytečné je zobrazovat a nenechat je v klidu ležet v archivu.

Panel byl přidán na základě podmětu, že náš magazín nepůsobí dojmem magazínu, ale blogu. Pro někoho vtipný důvod nás však rozhořčil a po popravdě jsme se rozhodli vykonat alespoň nějaké změny v napravení tohoto omylu. Podle prvních názorů těsně před uveřejněním této změny můžeme říci, že panel splnil svůj účel. Samozřejmě netvrdíme, jak taková maličkost změní celý web, ale alespoň teď působíme o trochu více dojmem magazínu, než dříve. Panel byl přidán také proto, abychom čtenáři poskytli další zajímavé čtení. Nejčtenější články si svojí čtenost získaly nejen naší usilovnou prací, jelikož žádný z nich není dělaný pár minut, ale také svým zaměřením, či oslovením zajímavých osob. U nejkomentovanějších článků zase můžeme tvrdit, že tyto články přitáhly čtenáře a rozpoutaly zajímavou diskuzi. Díky tomu tedy nabízejí zajímavé čtení, které zaslouží zmínku na úvodní straně.

Posledním boxíkem v panelu jsou aukce ze serveru Werb.cz. Tento server je nám velice blízký. Náš magazín s ním navázal spolupráci a i když ji příliš nevidíte, bereme Werb.cz jako momentálně jednoho z největších partnerů. Jeho aukce jsme se rozhodli uživatelům nabízet rovněž na úvodní straně magazínu. Podle našich statistik nás navštěvuje mnoho webmasterů, podnikatelů a dalších. Mnoho našich článků je mířeno právě jim, ať už mluvíme o sekci Podnikání, či štítcích jako Domény a další. Navázat spolupráci s některým z nově vybudovaných podnikatelských fór, či aukčních serverů, byl náš záměr a cíl do budoucna.

Poslední novinkou je sekce Seriály, která obsahuje přesně tři podsekce: Facebook pod lupou, Webtrhy, aneb podnikatelé a jejich fóra a poslední Sledujeme Pagerank. Seriály jsou samostatné rubriky, které jsou zaměřené na jedno dané téma. Přináší Vám skrze ně zajímavé čtení o sociální síti Facebook, úvahy a názory na ní. Také nezapomeneme vznikající podnikatelská fóra a společně s tím na spící Pagerank, který se aktualizoval včera a žádná sláva to nebyla. Věříme, že Vás tyto seriály zaujmou…

Společně s těmito informacemi Vám můžeme prozradit i asi nejzáživnější téma v naší redakci. Plánujeme totiž přesun na nový hosting, zakoupení virtuálního serveru a již brzy tak uskutečníme. Do komentářů nám kromě názorů na panel můžete sdělit i Vaše tipy nebo doporučení, kde server zakoupit. Třeba se trefíte do našich suverénů…

Štítky:

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru