OBRAZEM: Díky pásové pile muž vyrábí úžasná díla

James McNabb je netradiční umělec, který byl původně truhlářem. Zde však nemohl vyvíjet svůj talent, zkusil něco jiného. Posunul tak umění na další úroveň. Pomocí pásové pily totiž vyrábí neuvěřitelná díla, které mu může každý truhlář závidět.

Tak to je naprosto úžasné! – zní věta při pohledu na netradiční umění Jamese McNabba, který se stal velice oblíbeným umělcem. Proč? V minulosti pracoval jako truhlář. Nic zajímavého, jen dělání nábytku, skoro žádná kreativita. Po čase s tím „praštil“, skončil s truhlařinou a začal se věnovat něčemu, na co bude hledět celý svět s úžasem. Povýšil práci se dřevem na další a zároveň úžasnou úroveň. Vytváří totiž úžasné dřevěné výtvory, které ve většině případů ukazují styl města. 

mcnabb-2_zpse6c0dfe3

K výrobě využívá pásovou pilu

Jeho díla se setkala s velmi kladným ohlasem, dokonce již před několika dny měl svoji vlastní výstavu v Robert Fontaine Gallery v Miami. Kdybychom nějak měli charakterizovat jeho díla, tak se jedná o objevování architektonických tvarů a forem pomocí improvizace. Na výrobu využívá James pásovou pilu, díky které dokáže vyřezat požadované tvary a dovést tak své dílo k naprosté dokonalosti. Většinou tvoří abstraktní tvary, které vyřeže do kusů dřeva. Ty pak v závěru své práce spojí do jednoho úžasného celku. 

mcnabb-6_zps8bd55036 mcnabb-5_zps8d7556c5 mcnabb-4_zpsad40c8da mcnabb-3_zpsecb60402 mcnabb-1_zps6ac8ad9f mcnabb-10_zps8af77013 mcnabb-8_zps00a2cbc3 mcnabb-7_zps8a348e6f

 

Foto: mcnabbstudio

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru