OBRAZEM: Miniaturní svět vytvořený jídlem

Brazilský umělec William Kasse dal vzniknout sérii fotografií pojmenované Minimize – Food, kde z běžných pokrmů vytváří důmyslné scenérie. Následně už jenom zbývají miniaturní postavičky a dílo hotovo!

Co je malé, to je roztomilé. Stejně je to i u druhu zvláštního druhu umění, které se zakládá na miniaturních věcech. Stejným uměním byl také okouzlen brazilský umělec William Kasse, díky kterému vznikla zajímavá série tématicky nazvaná Minimize-Food. A v čem je kouzlo?

Postavičky s vlastními životy

Jak jsem již říkal, ve velikosti. Umělec totiž z běžných pokrmů vytvořil vážně povedené a zároveň důmyslné scenérie. Následně do nich přidal malinkaté postavičky, které jakoby v prostředí žili vlastními životy.

minimize-food-miniature-diorama-william-kass-1 minimize-food-miniature-diorama-william-kass-2 minimize-food-miniature-diorama-william-kass-3 minimize-food-miniature-diorama-william-kass-4 minimize-food-miniature-diorama-william-kass-5 minimize-food-miniature-diorama-william-kass-6 minimize-food-miniature-diorama-william-kass-7 minimize-food-miniature-diorama-william-kass-8 minimize-food-miniature-diorama-william-kass-9 minimize-food-miniature-diorama-william-kass-10 minimize-food-miniature-diorama-william-kass-11 minimize-food-miniature-diorama-william-kass-12 minimize-food-miniature-diorama-william-kass-13 minimize-food-miniature-diorama-william-kass-14 minimize-food-miniature-diorama-william-kass-15 minimize-food-miniature-diorama-william-kass-16 minimize-food-miniature-diorama-william-kass-17 minimize-food-miniature-diorama-william-kass-18 minimize-food-miniature-diorama-william-kass-19 minimize-food-miniature-diorama-william-kass-20 minimize-food-miniature-diorama-william-kass-21

Zdroj: boredpanda

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru