Dnes vyšlo 1 článků

OBRAZEM: Srdcervoucí fotografie památek, které zbyly po útoku ISIS v Sýrii

Přesně před dvěma lety byly fotografem Josephem Eidem pořízeny fotografie syrského města Palmyra, které ukrývá hned několik historicky cenných památek. Ovšem teď je vše jinak. Syrskou Palmyru obsadil islámský stát a téměř vše zničil. Podívejte se na fotografie, co z historických památek zůstalo.

,,Podle našich odborníků budeme schopni obnovit třetinu zničeného nebo možná i více. Ovšem kdyby nám pomohli i ostatní archeologové a odborníci, bylo by to skvělé. Toto místo je součástí dědictví celého lidstva, ale žádná památka už nikdy nebude stejná,“ uvedl syrský ředitel starožitností, Mamoun Abdularim. 

before-after-isis-destroyed-monuments-palmyra-14 before-after-isis-destroyed-monuments-palmyra-116

before-after-isis-destroyed-monuments-palmyra-12 before-after-isis-destroyed-monuments-palmyra-18

before-after-isis-destroyed-monuments-palmyra-118

before-after-isis-destroyed-monuments-palmyra-16 before-after-isis-destroyed-monuments-palmyra-110 before-after-isis-destroyed-monuments-palmyra-114 before-after-isis-destroyed-monuments-palmyra-116 cc ddd ggee

Zdroj: Boredpanda

Natálie je další ženou v naší redakci magazínu Objevit.cz (celkově čtvrtou :-)). Věnuje se převážně novým technologiím, marketingu a sociálním sítím. Natálie se zajímá také o zdravý životní styl a pomocí Instagramu se snaží motivovat a inspirovat ostatní fitness nadšence.

Komentáře

Nahoru