Obrovská webová „škola“ Khan Academy získává otitulkování některých videí do češtiny

Obrovská webová „škola“ Khan Academy získává otitulkování některých videí do češtiny

Známá webová „škola“ Khan Academy, která na YouTube nabízí stovky lekcí (aktuálně 3 448 videí) nyní získala i otitulkování několika (cca. 360) videí do češtiny. Zejména matematiku si navíc můžete prozkoušet na českých cvičeních. Učitelé mají k dispozici i nástroje pro zadávání úkolů a sledování výsledků. Jestliže se vám česká Khan Academy líbí, můžete také snadno přispět překladem.

Khan Academy je nezisková organizace zaměřená na vzdělávání, která od svého založení Salmanem Khanem v roce 2006 „poskytuje vysoce kvalitní vzdělání komukoli, kdekoli„.

Jestliže chcete on-line shlédnout lekce algebry, programování či dokonce vyrábění věcí z papíru, rozhodně vám doporučujeme Khan Academy. Jestliže lekcím nerozumíte, můžete shlédnout i některé lekce přeložené do češtiny. Titulky jsou dostupné jak na anglické verzi Khan Academy (video > tlačítko Options > tlačítko Translated subtitles > vyberte z roletky volbu Czech), tak v automaticky se posunujícím seznamu na Khanově škole. U některých populárních lekcí již je dokonce dostupný český dabing. V případě, že chcete také pomoci překladem do češtiny (snad u každého videa jsou dostupné anglické titulky, takže ani nemusíte odposlouchávat anglická slova), přečtěte si návod zde. Dále hledá Khanova škola zapálené učitele ochotné předat své vědomosti tisícům lidí, vývojáře se zkušenostmi s vývojem webových aplikací a další.

Khanova škola - Jak jsme na tom s překladem

 

Kromě přeložených lekcí tedy Khanova škola nabízí také zejména matematická cvičení či možnost použít Khanovu školu jako doplněk pro učení. Mezi přeloženými lekcemi najdete pomocníky při matematice, fyzice, ekonomii, biologii, chemii či humanitních vědách a dokonce se můžete podívat na zajímavé rozhovory.

 

Khanova škola existuje zásluhou několika dobrovolníků od května 2011. Aktuálně je přeloženo kolem 360 videí, z toho asi 90 česky nadabovaných. Některá z nich dokonce nadaboval herec Saša Rašilov. Od počátku Khanovy školy podporují její překladatelské aktivity společnosti Scio a Google. Veškerý obsah je volně dostupný pod licencí Creative Commons a vlastní jej Khanova škola, o.s.

Aktivní mladý student se zálibou v informačních technologiích, operačních systémech, mobilních zařízeních, programování a psaní. Velký fanoušek mobilního operačního systému Android a šťastný majitel několika Androidích zařízení.

Komentáře

Nahoru