Ochranu hesla svěřte do rukou odborníků

Ochranu hesla svěřte do rukou odborníků

Svěřte svá hesla do rukou specializovaných odborníků – správcům hesel. Tyto programy vám hesla nejen skvěle ochrání, ale usnadní vám prohlížení internetu a přihlašování na různé weby.

Heslo je jako spodní prádlo: měli bychom ho schovávat a často měnit. Vytvořit jedinečné heslo je velmi složité. Správné heslo by mělo obsahovat malá, velká písmena a čísla. Pokud však někdo vaše heslo zjistí cítíte se nepříjemně, ale takové složité a při tom jedinečné heslo během chvíle zapomenete a všechny vaše data jsou zaheslovány tak, že se do nich doopravdy vůbec nikdo nedostane ani vy. Takže jak nejlépe uchovat a zapamatovat si všechna hesla? Samozřejmě s použitím správce hesel.

Tyto programy, které vám zabezpečí všechna potřebná hesla mají spoustu výhod a usnadní vám celkovou práci s počítačem a internetem:

Šifrování hesla a dat s pomocí funkce Advanced Encryption Standard (AES)
Automatické a při tom bezpečné přihlašování na webové portály při vašem surfováním na netu
Pomoc při tvorbě samotných hesel, které by měly, jak už bylo zmiňováno jedinečné a složité, což je oříšek
Záloha a obnova hesel, takže nevadí pokud se něco stane vašemu počítači

Výběr samotných správců hesel je poměrně náročný úkon, neboť každý z nich nabízí odlišné funkce a možnosti. Máme tu tedy pro vás pět nejlépe hodnocených heslových správců:

1. LastPass

LastPass-Security-Levels

 

Základ tohoto programu je zdarma (freeware) pro funkce premium je však nutné zaplatit jeden dolar měsíčně. Správce hesel je vhodný pro OS: OS X, iOS, Windows, Linux, Blackberry, Windows Mobile, Windows Phone, Android, WebOS, Symbian. Má velké množství možností a funkcí s integrací na množství internetových prohlížečů. Nesmí chybět i ochrana před keyloggery. Takže ochrana a preciznost u programu rozhodně nechybí.

2. DataVault for Mac OS

datavault-for-mac

 

Cena programu se od toho minulého velmi liší – 9,99 dolarů pro  DataVault pro iOS a DataVault pro OS X.  Spustíte ho na většině OS - OS: iOS, OS X, Windows, Android a Blackberry. I u tohoto programu nalezneme velké množství funkcí, mezi které například patří  iCloud zálohování, plus Wi-Fi, WebDAV a Dropbox synchronizaci, a další.  Lehké ovládání a kvalita programu mu dává značné místo mezi těmi nejlepšími.

3. RoboForm for Mac
RoboForm-for-iPad

Cena je opět odlišnější a opět větší,ale za kvalitu se musí připlatit – 29,95 dolarů pro OS X, zdarma pro iOS. Spráce hesel je opět určen pro velké množství OS -  iOS, OSX, Windows, Linux, Android, Blackberry,Windows Mobile, Palm, Symbian. Stejně jako ostatní správci hesel spolupracuje s velkým množstvím operačních systémů a s různými prohlížeči. Usnadňuje prohlížení internetu tím, že vám pomůže se přihlašovat na vaše oblíbené webové stránky. Důležitým prvkem je i ochrana před keyloggery.

4. Wallet for Mac

wallet-for-mac

Správce hesel podporovaný u OS X a iOS ( 9,99 a 19,99 dolarů) je jako malý trezor pro vaše data a hesla. Nabízí velkou škálu funkcí, které vám usnadní práci s počítačem a s internetovými portály.  Správce Wallet vám umožní i synchronizovat dat pomocí Dropbox, WebDAV nebo Wi-Fi. Jednou z funkcí je i automatické zamčení počítač po nastavitelné době. Správce hesel podporuje internetové prohlížeče Chrome a Safari integrace.

zdroj / foto: intego.com, ilustrační foto

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru