Dnes vyšlo 1 článků

Odhaleno: Jak je to s T-Mobile a jejich pokrytím?

Víte, jak se T-Mobile neustále chlubí výborným pokrytím internetu? Ať už 3G nebo LTE. Všude jsou na to reklamy, všude se o tom mluví. Jenže u toho mluvení to očividně tak nějak končí. Nebudete tomu věřit, ale T-Mobile je tak schopný, že nás přesvědčí o výborném pokrytí, které vůbec nemá.

T-Mobile, 3G a LTE

T-Mobile se teď snaží prosadit především technologii LTE, která by nám měla přinést super rychlý internet s maximální rychlostí až 150 Mbit/s. LTE chtějí zavést i do menších měst a vesnic, kompletně má být pokryta Praha.

Avšak snaží se nezapomínat ani na 3G sítě, které jsou v současné době daleko rozšířenější. Navíc LTE jako novější technologie vyžaduje novější zařízení, proto nikdo nemůže očekávat, že ji najednou všichni začnou používat.

Tak jako tak s rozšířením obou sítí je to trochu komplikované. T-Mobile se neustále chlubí, pro kolik lidí už jsou k dispozici, a přitom nás jen udržuje v nevědomosti. V nevědomosti, že u nás v Česku jsme pořád ještě 100 let za opicemi. 

Bohužel pro T-Mobile existují lidé, kteří si nenechají jen tak něco nalhávat a když jim něco vrtá hlavou, nenechají to jen tak. Mezi takové patří i Honza Ježek. Ten si dal tu práci a podle zdrojů T-Mobile sloučil mapu pokrytí 3G a LTE Česka a Německa.

Vlastně se to dalo očekávat

Nestačil se divit. A s ním i široká facebooková komunita. Honza si totiž šokující výsledky nenechal jen pro sebe. Pochlubil se s nimi a tím spustil lavinu.

„Mobilní operátoři nám opět servírují svoje PR články, aby v nás vzbudili pocit exkluzivity – jaké úžasné technologie u nás zavádějí, jak LTE spasí svět, jak T-Mobile předběhl všechny v rychlosti mobilního Internetu, jak se meziročně tato rychlost zvýšila. Jaká je skutečnost? Dal jsem si tu práci a sloučil jsem mapy pokrytí českého a německého T-Mobile, a to zvlášť pro LTE a zvlášť pro 3G. Lajkujte, komentujte, sdílejte, ať všichni ví, jak si tu s námi vytírají zadel,“ píše Honza upřímně ve svém příspěvku.

t-mobile-pokryti

437089366

LTE pokrytí v Německu

861785066

Aktuální pokrytí LTE v České republice

219545

3G pokrytí v Německu

769350524

Slibované pokrytí do konce tohoto roku

A není sám, kdo má podobný názor.

nazory-pokryti

A jak to vidí samotný operátor?

Dobrý den, protože jsme k tomu v článku nedostali prostor, rádi bychom aspoň zde v diskusi nabídli argumenty, které všechno poměrně jasně vysvětlují. Aukce spektra, která je pro rozšiřování LTE zásadní a bez které jsme začít nemohli, skončila v Německu v květnu roku 2010. Ještě na konci roku 2012 (tedy po dvou a půl letech od konce aukce) mělo k LTE internetu přístup jen 50 % německých domácností. U nás skončila aukce spektra pro LTE na konci roku 2013 (tedy s 3,5ročním zpožděním ve srovnání s Německem), už na konci roku 2014 bude mít v naší síti přístup k LTE 51 % všech obyvatel ČR, spolu s 3G tak už na konci tohoto roku bude rychlým mobilním internetem v naší síti pokryto 93 % populace (více podrobností a mapu pokrytí na konci tohoto roku najdete na www.t-mobile.cz/LTE). Takže to, že české úřady zaspaly s digitalizací televizního vysílání a s tím souvisejícím uvolněním potřebných frekvencí pro LTE sítě, my nyní doháníme výrazně rychleji, než tomu bylo v Německu. Chápu, že to už není veřejně tak populární informace, proto ji pravděpodobně pan Ježek neuvedl, ale je to fakt, na který by se v této souvislosti nemělo zapomínat. Kdybychom měli frekvence dříve, byli bychom dnes s LTE dále. Ivo, T-Mobile CZ

Také vás to štve? Tak to nenechte jen tak. Lajkujte, komentujte a sdílejte příspěvek!

Komentáře

Nahoru