ONEbit.cz zvyšuje zabezpečení klientských domén systémem DNSSEC

ONEbit.cz zvyšuje zabezpečení klientských domén systémem DNSSEC

Společnost ONEsolution, provozující webhostingové služby ONEbit.cz, v těchto dnech zvyšuje zabezpečení domén svých klientů. Využije k tomu systém DNSSEC, pro který se rozhodla po dlouhém a úspěšném testování. Tím se stává jednou z mála společností na českém internetu, která toto zabezpečení nabízí a užívá k tomu tento systém.

Systém DNSSEC svým uživatelů zajišťuje jistotu, že informace, které z DNS získal, budou poskytnuty správným zdrojem, jsou úplné a jejich integrita nebyla při přenosu narušena. DNSSEC zároveň zajišťuje důvěryhodnost z DNS získaných informací. Jak tento systém funguje, si můžete přečíst na stránkách NIC.cz zde.

Společnost ONEsolution tímto chce lépe chránit domény svých 13 000 klientů, vyhovět požadavkům na stabilitu, rychlost a především bezpečnost přenosu dat.

Celý proces příprav na zavedení systému byl dlouhý a náročný. Nemůžeme si dovolit žádnou chybu. Vždy se snažíme našim klientům poskytnout kvalitní a bezpečné služby, což obnáší i dlouhé testování všech produktů“, uvedl Ing. Petr Benešovský, jednatel společnosti.

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru