Oslavy Nového Čínského roku přinášejí i nejnebezpečnější ohňostroj

Čínské ohňostroje byly vždy zajímavé a pozoruhodné. Hlavně ten v městečku Tainan City, kde mají evidentně nejnebezpečnější ohňostroj na světě. Tento ohňostroj se totiž od ostatních liší tím, že probíhá poměrně blízko zemi. Lidé si začali pro jistotu brát i na tyto slavnosti, tzn. Nový Čínský rok, dokonce helmy.

Zajímá vás, jak vypadá poslední večer oslav posledního Čínského Nového roku? Stačí říct různě, neboť obyvatelé Tainan City, které je mimochodem jedním z nejstarších měst Taiwanu, oslavují tento večer, jak se patří. Asi tradiční čínskou záležitostí je ohňostroj, tady tomu není jinak. Stalo se již tradicí, že ohňostroje obecně bývají velkolepé, krásné a především barevné. Tento čínský je trošku zvláštní, neboť je zřejmě jedním z nejnebezpečnějších na světě, neboť celý děj ohňostroje probíhá nízko nad zemí. Lidé jsou ohňostroji blíže, líbí se jim to, ale stoprocentně hrozí velké nebezpečí. Proto si tito lidé berou tradičně na tento velkolepý ohňostroj dokonce helmy, která je alespoň minimálně ochrání.

Proč vlastně tradice?

Proč říkám vlastně „tradiční ohňostroj“? Asi je to tradicí, ale ne takovou, že se to stalo jednou, líbilo se nám to, a stala se z toho tradice. Je to z důvodů, že místní věří, že tento ohňostroj z nich vyžene do následují ho roku všechny zlé duchy.

NnngzRr

GjxvBQb

zdroj

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru