Ovládněte svůj počítač náramkem

Ovládněte svůj počítač náramkem

Zařízení má sledovat aktivitu vašich svalů

Nové zařízení MYO by mělo být schopno zprostředkovat dálkové ovládání počítače z gest uživatele. K ovládání počítače údajně stačí snímaná elektrická aktivita svalů.

Náramek si stačí nasadit na předloktí a pak už pouhými pohyby zápěstí a prstů dokonale ovládnete váš počítač. Pouhým ukázáním prstu spustíte aplikaci či program. Taková je hlavní idea společnosti Thalmic Labs, která novinku uvádí na trh.

Zařízení přitom nepotřebuje žádný optický senzor, jako třeba Kinect, ani snímač pohybu rukou. Princip náramku MYO je odlišný – podobně, jako některá zařízení snímají elektrickou aktivitu mozku, náramek by měl snímat elektrickou aktivitu svalů ruky a pohyby prstů. Představte si třeba film Minority Report, kde Tom Cruise ovládá počítač pouhým mávnutím ruky – tak by to mělo vypadat.

Náramek MYO

Zařízení by zároveň mělo být vybaveno učícími se algoritmy, aby se postupně naučilo rozeznávat práci jednotlivých svalů. Přenos informací pak zajišťuje technologie Bluetooth. Problém technologie spočívá v poměrně dlouhé kalibraci, takže pokud svůj náramek někomu půjčíte, nebude zřejmě ihned fungovat. Náramek musí být kalibrován individuálně.

Firma své zařízení již ocenila na 149 dolarů a podle údajů na jejích stránkách si náramek již předobjednalo kolem 25 000 lidí. První dodávky by pak měly začít v roce 2014.

Zdroj: http://technet.idnes.cz

Zdroj obrázku: http://cdn.cnet.com.au

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru