P.ink: Aplikace pomáhá s rakovinou prsu

Už jsme psali o tom, že říjen je v USA měsícem povědomí o rakovině prsu. Je to doba, kdy se klade důraz na šíření informací o nemoci a o tom, jak může být v časných stádiích zjištěna. Včasné zjištění totiž mnohonásobně zvyšuje šanci na úplné vyléčení.

Ovšem přestože je v této době v USA plno různých plakátů, které vás nabádají, že nemáte rakovinu prsu podceňovat, viceprezident reklamní a designové agentury Crispin Porter & Bogusky věřil, že stále něco chybí.

„Sice je spousta peněz věnována na to, aby se nám rakovina prsu dostala do povědomí, ale velmi málo se zaměřujeme na ty, kteří ji přežili. Protože i poté, co nemoc porazíte, vám často zůstanou následky v podobě nevzhledných jizev,“ vysvětlil Noel Franus.

tetovani

Můžete na sobě vyzkoušet spoustu vzorů

A tak přišli s Personal Ink (P.Ink) – aplikací, která má ženám pomoci zkrášlit své poprsí. Aplikace vám umožní vyzkoušet na svém těle různá tetování. Prostě se vyfotíte, otevřete si z galerie svou fotku (nebo vyberete z předem připravených typů vašeho těla) a zkoušíte naaranžovat různé vzory. Až vyberete ten pravý, pokračujete k dalšímu kroku – výběru tatéra, který vám ho zhotoví.

pink

Aplikace Inkspiration

„Většina žen, které přežijí rakovinu prsu, sice třeba přemýšlí o tetování, ale nemá ponětí, kde začít. Proto jsme během několika měsíců vytvořili aplikaci, která by jim měla pomoct. Ukáže jim, jak by na nich tetování vypadalo, a nasměruje je k umělcům, kteří jim mohou pomoci,“ dodal Franus.

Do budoucna plánují aplikaci ještě rozšířit. Samozřejmě přidají více možných vzorů a plánují i možnost dočasného tetování pro méně odvážlivé ženy. Aplikace Inkspiration byla zveřejněna minulý týden ve středu a v současné době je k dispozici pouze pro iPhone na AppStore nebo p-ink.org. Na Android verzi se patrně pracuje.

Zdroj: DailyDot

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru