Papír jako základní složkou 3D soch

Papír má miliony využití. Jedním z nich je dokonce základní složka, která dá vytvořit vážně zajímavým a originálním 3D sochám. Ano, i toto se dá dělat z papíru. Respektive, i toto dělá z papíru kanadský umělec Calvin Nicholls.

V souvislosti s papírem si každý vybaví něco jiného. Někdo papíry, které denně musí vyplňovat v  práci, někdo učebnice vyrobené z papírů, někdo si zase představí několika hodinový pobyt na záchodě, apod. Avšak Calvin Nicholls, kanadský umělec, má také jiný význam pro papír. Základní složka na výrobu 3D soch.

Jako živé

Ano, i tímto netradičním způsobem se dá využívat. On sám ho má vyzkoušený od roku 1986 a od té doby je uznávaným autorem soch, které vypadají jako živé. Avšak leckdy je složité si takovou papírovou sošku nesplést s reálnou (a o několik kilogramů těžší) sádrovou sochou.

H1 H2 H3 H4 H5 H6 H7 H8 H9 H10 H11 H12 H13 H14

Zdroj

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru