Parkoviště a obchody v Kalifornii hlídají roboti

Společnost Knightscope ze Silicon Valley vyrábí hlídací roboty, které v USA získávají na velké oblibě a již nyní hlídají desítky parkovišť a obchodů v Kalifornii. Známý je zejména robot s názvem K5, který vypadá jako malá pojízdná věžička.

Screen_Shot_2017_09_20_at_11.02.46_AM.png

Desítky obchodů a parkovišť v Kalifornii hlídají roboti od firmy Dknightscope – konkrétně se jedná o modely K5. Tito roboti jsou vybaveni senzory a kamerami, které přenášejí video včetně zvuku na lidského supervizora.

Nedávno byl také představen stacionární robot K1, který na rozdíl od ostatních není pohyblivý, ale používá technologie milimetrových vln k vyhledávání skrytých zbraní a dalších kovových předmětů. Výrobce tvrdí, že tento robot by mohl najít své využití například v nemocnicích a na letištích s tím, že je výhodnější než skener, kterým je zde nutné projít.

zdroj/foto: theverge.com

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru