Tisková zpráva: Pětině výrobců ukradli kyberzločinci nápady

Praha, 28. srpna 2014

 

Podle průzkumu Kaspersky Lab v uplynulých dvanácti měsících ztratilo 21 % dotázaných výrobců intelektuální vlastnictví kvůli bezpečnostním únikům. Malware byl nejčastější příčinou, ale respondenti zmínili i další kybernetické hrozby, jako jsou zranitelnosti softwaru, krádeže mobilních zařízení, napadení sítě apod. Průzkumu Kaspersky Lab a B2B International se zúčastnilo na 4 000 firemních IT manažerů z 27 zemí, včetně Česka.

 

Důležitost intelektuálního vlastnictví, které firmám zajišťuje náskok ve vysoce konkurenčním prostředí, si společnosti uvědomují. Interní informace a intelektuální vlastnictví respondenti z řad výrobců jmenovali jako dvě nefinanční ztráty, kterých se nejvíce obávají.

 

Mezi příčinami ztráty intelektuálního vlastnictví v posledních 12 měsících figuroval malware u 23 % dotázaných, 8 % uvedlo zranitelnosti softwaru, 8 % napadení sítě, 5 % únik dat z mobilních zařízení a 3 % cílený útok.

 

Kaspersky Lab nabízí řadu technologií sloužících ke kontrole aplikací, odstranění zranitelností a plné správě mobilních zařízení. Zároveň poskytuje jedinečný vhled do kybernetických hrozeb zaměřených na průmyslové systémy. Kaspersky Lab také vyvíjí první bezpečný operační systém pro kontrolní průmyslové systémy na světě. Již dnes nabízí na míru upravené verze softwaru Endpoint Security for Business pro výrobní a průmyslové podniky a také simulaci Kaspersky Industrial Protection Simulation k ověření připravenosti provozu na případný kybernetický útok.

 

Základní body, jimž by výrobní podniky měly věnovat pozornost při kybernetické ochraně:

  • Proaktivní ochrana před neznámými škodlivými programy a automatické zabezpečení před útoky. Technologie k monitorování a správě aplikací.
  • Standardně nevyužívat tovární nastavení. Systém průmyslové kontroly tak funguje v chráněném prostředí, v němž umožňuje spouštět jen aplikace nezbytné k technologickému provozu. Ostatní či škodlivé aplikace jsou blokovány.
  • Technologie správy přenosných zařízení (USB, GPRS modemy, chytré telefony apod.) a seznam povolených přístrojů.
  • Centralizovaná konzole ke správě celé sítě.
  • Integrace správy bezpečnostních informací a událostí SIEM (security information and event management)

 

Další průzkumy v oblasti podnikové kybernetické bezpečnosti naleznete na následujících odkazech: Data Security Risks, Online Financial Fraud a Virtualization Security.

Štítky:

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru