Pinterest dostal další investici – tentokrát do firmy přiteče 200 mega

Populární sociální síť Pinterest od roku 2009, kdy vznikla, zažila ohromný skok. Tato sociální síť spojuje lidi, kteří mají stejný vkus. Uživatelé mohou spolu sdílet fotky, vytvářet si tématické kolekce z hezkých snímků a zajímavých obrázků. Nápad je to jednoduchý a do jisté míry byl ve své době převratný. A stále je. Což ostatně dokazují poslední investice do této firmy.

V květnu loňského roku nalila do Pinterestu 100 miliónů dolarů (přibližně 19,5 miliardy korun) japonská firma Rakuten. A další dle oficiálního prohlášení jednoho ze zakladatelů Bena Silbermanna (CEO), do firmy natekly další peníze. Konkrétně celých 200 milionů dolarů (téměř 3,9 miliardy korun). Po poslední investici se tak navýšila hodnota celé firmy na 2,5 miliardy dolarů (75 miliard korun).

Uvidíme, jak moc nakopne další investice Pinterest. O kolik procent se jim podaří navýšit návštěvnost jejich sociální sítě, kterou podle posledních zjištění měsíčně navštíví kolem 50 milionů unikátních uživatelů. A o kolik lidí se rozroste jejich stočlenný tým.

Zdroj: http://allthingsd.com/20130220/exclusive-pinterest-complete-200-million-funding-at-2-5-billion-valuation/

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru