Pixlr aneb Kde na internetu editovat obrázky

Mezi Malováním ve Windows a Photoshopem je široká mezera. Pokud nejste profesionální grafik a nebaví vás trávit hodiny např. nad GIMPem, zkuste Pixlr. Je zcela zdarma, online a zvládne veškeré funkce, které potřebujete při občasné práci s obrázky.

Po otevření obrázku z URL nebo počítače můžete začít s úpravami. První elegantní vlastností je možnost upravit velikost obrázku (Obrázek / Velikost obrázku) – to ocení například eshopáři, kteří chtějí mít unifikované velikosti obrázků u svých produktů. Výhodnou vedlejší vlastností je, že také zjistíte přesnou velikost vašeho obrázku. Navíc pokud stisknete CTRL + T, objeví se vám klasických 9 puntíků pro úpravu velikosti pouhým tažením myši.

S obrázky můžete různě otáčet, pracovat v několika vrstvách, editovat několik obrázků najednou… možností je opravdu mnoho a zejména při rozkliknutí záložky Filtr zjistíte, že se vám Pixlr jen tak neokouká. Osobně tento editor používám pouze na změnu velikostí, budu tedy muset přenechat objevitelskou radost a nadšení vám, čtenářům.

Zdroj: www.pixlr.com

Komentáře

Nahoru