Plysacci.cz – na co se můžeme těšit?

Plysacci.cz – na co se můžeme těšit?

Pokud patříte mezi ty, co sledují aktuální dění na RostWorldu a s tím i zároveň osobní blog Jirky Rosteckýho, tak jste se určitě dočetli i plánování nové podoby internetové fotogalerie plyšáčků na Plysacci.cz. Že se něco skutečně plánuje už bylo sepsáno na více místech. Dočíst jste se to mohli například přímo na fóru, kde můžete i vy sami napsat svůj názor a popsat Vaši vysněnou podobu galerie. V tomto článku si trochu rozvedeme, co všechno projekt čeká a jak by měl vypadat.

Mnoho služeb za jednu registraci

Jak se již stalo standartem RostWorldu. Stejně jako magazín Objevit.cz a další, budou plyšáčci propojeni registrací s RostWorldem. Jednou registrací se tedy lehce dostanete na náš magazín, na fórum, ale i do své vlastní galerie na Plyšáčci.cz. Samozřejmě zdarma.

Jelikož dosavadní provedení fotogalerie není moc pěkné a nenabízí zajímavé možnosti, bude se modernizovat. Novým plánem je kompletní změna uživatelského rozhraní, které narozdíl od toho stávajícího bude přístupné pouze registrovaným. Uživatel si bude moci vytvářet osobní alba, do nich si třídit fotografie, popisovat je, přejmenovávat je a jinak řečeno s nimi manipulovat jako v pořádné moderní fotogalerii.

Zlepší se i forma zobrazování fotografií a komentářů. Komentovat je budou moci pouze registrovaní uživatelé a ti tak zároveň mohou zlepšovat svoje statistiky. Každá fotografie se bude moci ohodnotit stupnicí 1-5 a velice příjemné bude i rychlé sdílení na Facebooku a podobných sítí, včetně automaticky vygenerovaného HTML a BB kódu.

Členská sekce bude nabízet mnoho možností nastavení svého profilu, včetně možnosti nahrání avataru. Ten se bude zobrazovat v náhledu profilu uživatele, kde nalezneme soupis jeho fotografií, alba a jím zvolené informace. Důležitost bude kladena i na přehlednost a lehké ovládání.

Nová podoba a vzhled domova plyšáčků

Největší kritiku obdržel samozřejmě i vzhled. Ten se změní a již dnes jsou pomalu zhotoveny první návrhy. Vzhled bude v oblíbené hnědé barvě doplněné bílou, případně tmavě zelenou. Pravděpodobně bude roztažený přes celý monitor a tím pádem se v něm bude lépe orientovat. Na webu nalezneme v průběhu prohlížení mnoho informací a hlavně náhledy fotografií. Žádná fotka nezůstane bez povšimnutí, jelikož se v panelu budou zobrazovat nejen nejnovější, ale i náhodné fotografie uživatelů.

Stavíme základy, střechu ještě nemáme

Zatím je celá nová podoba v plenkách. Kdy bude projekt spuštěn ještě není zřejmé. Odhaduje se to však na měsíc březen, ale to je pouze vysněná idea. Hlavní myšlenkou je provést projekt skutečnou rekonstrukcí a nenechat takřka kámen na kameni. Udělat konečně pořádnou galerii a proslavit tento projekt na plné čáře. Tím i napravit jeho reputaci u kritiků a zapsat jej na budoucí portfolio eRW.cz.

Těšíte se?

Petr je jedním ze spoluzakladatelů diskuzního portálu RostWorld.cz. Podílel se na složení moderátorského týmu a dodnes je jedním z nejvyšších lidí z RostWorldu. Drží se v anonymitě, ale rozhodl se pomoci i našemu magazínu. Proto se bude starat o zajímavé články ze světa IT a rozhovory se členy magazínu.

Komentáře

Nahoru