Dnes vyšlo 1 článků

Plyšový medvídek jako ochránce dětského zdraví

Vzpomeňte si na svého oblíbeného plyšáka z dětství. Byla to opice, panda, medvídek? Ať tak či onak, je velmi pravděpodobné, že to byl váš opravdový přítel, a když jste s ním byli, cítili jste se chránění. A teď si představte, že ta samá plyšová hračka je schopna říci, jak se cítíte a sledovat váš zdravotní stav. Aspoň o tom je startup Teddy the Guardian.

Ano, tohle přesně dělá chorvatský startup. Teddy the Guardian je ručně vyrobený plyšový medvídek s vloženými senzory, které jsou určeny k měření životně důležitých signálů dítěte – srdeční frekvence, krevní tlak či tělesná teplota. Pokaždé, když se dítě medvěda dotkne, jsou tyto informace zaznamenány a přes Bluetooth zaslány na smartphone rodičů.

„Vidíme, že vyvíjející se svět, ovlivnil i komunitu maminek. Tráví aspoň nějaký čas u svých smartphonů. Například v Číně je to až 90-91% celkového času. V Indii věří, že technika je dělá lepšími maminkami.“

Tak přesně tohle si myslí spoluzakladatelky Josipa Majic a Ana Burica. Myšlenka Teddy the Guardian se zrodila z jejich osobní zkušenosti – obě dvě měly v dětství svého plyšového medvídka, a z jejich snahy vyvinout nástroj, který by rodičům snadno umožnil sledovat zdraví svých dětí.

teddyTheGuardian

Názory lidí na tento nápad jsou veskrze velmi pozitivní:

„Chci svému dítěti letos na Vánoce koupit plyšáka. Teddy the Guardian, plyšový medvídek, totiž obsahuje řadu vestavěných lékařských senzorů. Může být oblíbenou dětskou hračkou a zároveň sloužit k dálkovému odesílání informací rodičům o srdeční, krevním tlaku a teplotě.“

Praktický příklad využití

Děti a batolata se často doslova klepou strachy, když mají navštívit lékaře. V důsledku toho se například může změnit i jejich srdeční frekvence. A právě tady by plyšový medvídek mohl pomoci. Lékaři by stačilo načíst si data, která plyšák zaznamenal, aby zjistil, zda je něco špatně.

teddy_officeweb

Do budoucna

V budoucnu by medvídkovi měly být přidány i další funkce a senzory pro specifické zdravotní stavy. Měl by pak například zvládat měřit hladinu cukru v krvi, čímž by se stal šikovnou pomůckou pro malé diabetiky.

Medvídek by měl být k dispozici po celém světě. Nabídky přicházejí z různých částí světa, ale především z USA a Evropy. Předmětem zájmu jsou rovněž Čína a Indie. Za cenu 69 dolarů (asi 1300 Kč) bychom se medvídka měli dočkat už letos v říjnu.

Zdroje: Inventures, TechCrunch

Komentáře

Nahoru