Po internetu kolují šokující fotky: Tohle opravdu jíme!

Po internetu kolují šokující fotky: Tohle opravdu jíme!

Říká se, že u nás v Česku jíme potraviny, které se svou kvalitou rozhodně nemohou rovnat s potravinami v jiných zemích. Jenže někdy to dopadne prostě tak, že potraviny malé kvality mají všude. Milovníci rýžových nudlí by měli zpozornět. Internet totiž šokují rýžové nudle s příchutí páchnoucích nohou.

Veškeré fotografie byly pořízeny během února letošního roku uvnitř továrny na nudle v Dongguan City a následně nahrány na Weibo, čínskou mikroblogovací platformu. Díky jasně viditelnému porušování základních hygienických podmínek se pak rychlostí blesku začaly šířit dál.

nudle-1

Nudle s příchutí podlahy

Už jen to prostředí, které vidíte na fotografiích, vypadá podezřele. Jenže to není všechno. Zaměstnanci firmy nemají ani rukavice, naše budoucí jídlo válí po podlaze, šlapou po něm a dokonce si v něm i spí.

nudle-2

Nudle s příchutí obličeje

nudle-3

Nudle s příchutí páchnoucích nohou

Kéž by to bylo jinak, než to vypadá

Všichni bychom se strašně rádi dozvěděli, že to, co se tady děje, je jen ojedinělá situace. Třeba je to nějaký bizarní výbuch nudlí a oni jenom uklízí. Třeba to není běžná výroba. Kéž bychom mohli vědět, že tyhle nudle nakonec neskončí na něčím talíři. Jenže to bychom museli žít v nějaké říši snů. Ve skutečném světě to chodí jinak, a tak se tyhle nudle s báječnou příchutí mohou objevit i u vás doma.

nudle-4

Kéž by si aspoň umyli ruce

Provoz firmy byl prý na základě tohoto skandálu pozastaven, než napraví hygienické podmínky. Zaměstnanci od 8. června prochází školením. Tak snad je tam něco o hygieně naučí. Jenže přesně tahle továrna čelila podobnému obvinění už v loňském roce. Slíbila, že to napraví. Jenže letos to tu máme znovu. Takže co můžeme očekávat příští rok?

Zdroje: Rocket News, BI

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru