Počítačová skříň ve stylu třetí světové války

Japonský designér Hiroto Ikeuchi strávil celý loňský rok vytvářením originální počítačové skříně. Kdo ví, do čeho se pustí letos.

„V Japonsku existuje spousta plastových modelů,“ tvrdí Ikeuchi. „Tam není nic nemožné.“

japanese

Počítačové skříně dnes pomalu ustoupily elegantním notebookům a malým mobilním zařízením. S tím, jak se všechny komponenty uzavřely dovnitř těchto zařízení, aby se zabránilo možnosti se v nich šťourat, jsme ale ztratili jednu cennou věc: tu možnost přizpůsobit si všechno podle sebe. Ovšem Japonec Hiroto Ikeuchi se nezalekl ani trendů dnešní doby a vytvořil si skříň přesně podle svého gusta.

Propracované do nejmenšího detailu

casemod1

Ikeuchi strávil většinu loňského roku tím, že se piplal v malých detailech. Zřejmě má smysl pro dokonalost. V okolí svého počítače si totiž postavil svůj vlastní maličký svět, který si žije svým životem. S oblibou ho nazývá „tajná základna“. Ať už prozkoumáte jakoukoliv část, je zaručeno, že všude objevíte něco, co vás překvapí.

Ale není to jen o tom, že by byl celý svět postavený kolem počítače. Počítač je v něm doslova integrován. Nahoře je laserový kanón v podobě zrcadlovky, myš připomíná tank. Všechno je tak dokonale vyladěné, že to vypadá, jako by se zde rozpoutala třetí světová.

V současné době je stroj k vidění v centru Ars Electronica v Rakousku. Pokud se tam zrovna nechystáte, rozhodně si ale uložte aspoň následující fotku. A ukažte ji každému, kdo vám bude tvrdit, že máte nepořádek na stole.

casemod10

casemod2

casemod3

casemod4

casemod5

casemod6

casemod7

casemod8

casemod9

casemod11

casemod12

casemod13

casemod14

Zdroje: Wired, Boingboing, obrázek: troll.me

Komentáře

Nahoru