Počítačoví zločinci pronikli do více než 75.000 počítačů

Počítačoví zločinci pronikli do více než 75.000 počítačů

Nejen v USA, ale na celém světě se povedlo počítačovým zločincům proniknout do více než 75.000 počítačů z celkem 2500 společností. Tento doposud největší útok byl odhalen firmou NetWitness Corp, První útoky začaly již na konci roku 2008 a byly objeveny až minulý měsíc. Útok měl získávat citlivé údaje v podobě firemních dat, emailů, informací o platebních kartách, transakční data, přihlašovací údaje a další data z oblasti zdraví a technologie z více než 196 zemí na světě.

Z oficiální zprávy vyplývá, že útok byl mířen i na počítačové sítě Googlu již minulý měsíc a více než 30 dalších firem působících v oblasti financí, energetiky, médií, technologií a dalších. Podle Googlu celý útok vznikl na území Číny.

Celá hrozba dostala své vlastní označení a to Kneber botnet. Největším problémem podle generálního manažera Amita Yorana z NetWitness je, že proti tomuto útoku zatím není účinná žádná ze známých obran proti nebezpečnému softwaru.

Zdroj: Impactlab.com

Štítky:

Petr je jedním ze spoluzakladatelů diskuzního portálu RostWorld.cz. Podílel se na složení moderátorského týmu a dodnes je jedním z nejvyšších lidí z RostWorldu. Drží se v anonymitě, ale rozhodl se pomoci i našemu magazínu. Proto se bude starat o zajímavé články ze světa IT a rozhovory se členy magazínu.

Komentáře

Nahoru