Podílejte se na české lokalizaci WordPressu

Podílejte se na české lokalizaci WordPressu

Fandíte WordPressu a jste jeho uživatelem? Máte na něm postavené svoje webové stránky, blog, či podobné? Chcete mu pomoci a tak pomoci i dalším uživatelům a to jak stálým, tak budoucím? Právě máte jedinečnou možnost! Můžete spolupracovat na lokalizaci tohoto redakční ho systému, který je na internetu volně dostupný pro všechny a to pod licencí GNU GPL. O co se jedná a jak na to si povíme v tomto stručném článku zaměřenému jen a jen na WordPress.

Není tomu dlouho, co se na oficiálních stránkách WordPressu objevila nová možnost spolupráce mezi uživateli a vývojáři v oblasti překladu systému. Na tuto novou stránku se můžete přihlásit Vašimi přihlašovacími údaji z fóra. Následně můžete začít s překladem aktuálně nahraného WordPressu 2.9.2.

Více informací nabídl Separatista.net.

Využíváte redakční systém WordPress? Pokud ano, určitě jste se někdy zamýšleli nad otázkou, jak svůj web na tomto systému vylepšit. My, jako správní uživatelé WordPressu, jsem se rozhodli sestavit žebříček nejzajímavějších pluginů, které doporučujeme. Najdete je v tomto článku rozřazené do různých kategorií.

V dnešní anketě bychom sen Vás rádi zeptali, jaký používáte redakční systém a proč. Skrze anketu můžete hlasovat a skrze komentáře nám říci, proč zrovna tento systém. Jaké má podle Vás výhody, na co se hodí nejvíce a proč bychom jej měli používat.Rozhodli jsme se vybrat tři dané systém – Drupal, WordPress a Joomla.

Petr je jedním ze spoluzakladatelů diskuzního portálu RostWorld.cz. Podílel se na složení moderátorského týmu a dodnes je jedním z nejvyšších lidí z RostWorldu. Drží se v anonymitě, ale rozhodl se pomoci i našemu magazínu. Proto se bude starat o zajímavé články ze světa IT a rozhovory se členy magazínu.

Komentáře

Nahoru