Podívejte se, jaké je nosit Google Glass v novém videu

Podívejte se, jaké je nosit Google Glass v novém videu

O Google Glass se toho hodně namluvilo především v minulém roce. Původní představy ukázané v prvním videu jsou sice trošku okénkem do budoucnosti, ale dnes vydal Google další video, se zrealizovatelným konceptem „superbrýlí“. V tomto novém videu ukazuje Google především svoje představy o UI, tedy uživatelském rozhraní těchto brýlí.

Zajímavé je především zobrazování GPS navigace přímo v brýlích, vyhledávání na webu (s rychlými výsledky z Wikipedie) pomocí hlasu nebo odesílání hlasových zpráv. Zaujal nás také automatický hlasový překladač těchto brýlí, ovšem jak známe Google překladač, nebude to (alespoň v češtině) žádný zázrak.

Google v oficiálních zprávách uvádí, že chce, aby byl Project Glass dokončen (včetně uvedení brýlí na trh) do začátku roku 2014. Verze pro vývojáře byla však vydána již tento únor. Nejde ale o žádnou levnou hračičku, v případě zájmu o tyto superbrýle si připravte 1 500 dolarů. Užitek je ovšem opravdu ohromný, dokazuje to především ukázka síly Google Hangoutů při parašutismu. Teď už dost řečí, podívejte se i vy na samotné video.

Zdroj: YouTube.com, náhledový obrázek – Plus.Google.com

Aktivní mladý student se zálibou v informačních technologiích, operačních systémech, mobilních zařízeních, programování a psaní. Velký fanoušek mobilního operačního systému Android a šťastný majitel několika Androidích zařízení.

Komentáře

Nahoru