Pokuta za rychlost na kole?

Pokuta za rychlost na kole?

Představte si, že jedete po dálnici a náhle vás předjede cyklista. Hlavou vám proběhne: „Přehnal jsem to s energetickými nápoji, nebo na mě jde mikrospánek?“. Ne, jste úplně v pořádku, pouze londýnský výrobce rámu sestavil nadprůměrně vybavené kolo.

Angličan Tom Donhou, který se zabývá zakázkovou výrobou speciálně upravených cyklistických rámů, vyvinul kolo, které dosahuje rychlosti  164km/hod. To je čtyřnásobek průměrné rychlosti závodních cyklistů.

jizdni_kolo

K dosažení uvedené rychlosti bylo použito speciálního převodníku se 104 zuby, který Tom vyrábí ve své domácí dílně. Zásadním problémem při dosažení takto vysoké rychlosti je zajištění stability kola.Tu Tom vyřešil snížením těžiště řídítek a převodníku.

Snížená řídítka současně zajišťují optimální aerodynamické vlastnosti kola. Aby kolo mohl otestoval, upravil starý Ford Zephyr, který sloužil jako větrný štít, za kterým se testovací cyklista schoval a umožnil mu vyvinout zmiňovanou rychlost kola.

Ačkoliv kolo nepřekonalo světový rekord, který byl vytvořen Fredem Rompelbergem v roce 1995, Donhou byl vzrušený, že byl schopen vyrobit kolo s takovými vlastnostmi.
Zdroj: mashable.com, donhoubicycles.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru