Pomáhat a chránit: Policista, který se stal hitem Twitteru

Z hesla policie „Pomáhat a chránit“ si dělá legraci kde kdo. Většině lidí totiž toto heslo připadá naprosto nesmyslné. No a když se ukáže, že se podle něj policie také někdy řídí, diví se tomu celá komunita Twitteru.

Jason Cassidy šel takhle jednou po ulici v centru Toronta. Vtom na silnici spatřil policistu klečícího před jakýmsi starým mužem. Nejdříve tomu nepřikládal žádnou důležitost, myslel si totiž, že policista muže prostě prohledává – pěkně pořádně od shora dolů. Když se však podíval lépe a spatřil, co se děje ve skutečnosti, uvědomil si, že tohle prostě musí zdokumentovat. Vytáhl tedy telefon a pořídil fotografii, o kterou se pak podělil na Twitteru. Ze dne na den se z ní stal hit.

Přesně v duchu „Pomáhat a chránit“

Policista na fotografii neprohledává starého muže. Stejně tak nepronásleduje zločince, nezabraňuje loupeži ani neodzbrojuje podezřelého. Nedělá žádnou z těchto činností, které jsou od policisty očekávány. Jen zavazuje tkaničku na botě starého pána, který se sám pravděpodobně už nemůže ohnout. V podstatě nic zvláštního. Jen jeden člověk pomáhá druhému. Přesně v duchu Pomáhat a chránit (v Torontu tedy spíše „To Serve and Protect“).

Policista starému muži jen zavazuje tkaničku.

Policista starému muži jen zavazuje tkaničku.

Populární policista Mark Borsboom, který prostě jen pomohl staršímu člověku, tak svojí ohleduplností a lidskostí dokázal vytvořit dobré jméno pro celý torontský policejní tým.

Komentáře

Nahoru