Pořiďte si RSS čtečku pro svůj iPhone a čtěte vše, co vás zajímá

Pořiďte si RSS čtečku pro svůj iPhone a čtěte vše, co vás zajímá

Opravdu kvalitních RSS čteček pro mobilní zařízení od společnosti Apple není vůbec dost. Oficiální obchod s aplikacemi pro iOS pod názvem App Store vás možná nadchne svým množstvím různých čteček vybraných RSS kanálů, ale zdaleka ne každá je natolik přizpůsobitelná, aby vyhovovala každému uživateli. Právě proto vám přinášíme přehled vybraných RSS čteček, které by vás mohly oslovit.

Mimo totožný účel mají všechny RSS čtečky další příznivou spojitost. Každá z nich je zdarma a nabízí celkem slušné funkce a možnosti. S těmito RSS čtečkami můžete číst opravdu jen ty zdroje, o které máte zájem.

FLUD

(Made by Rabbit, Inc.)

Jedna z nejuznávanějších aplikací pro čtení novinek z vámi vybraných RSS kanálů. FLUD nabízí povedený design, jednoduché uživatelské rozhraní a integrované sociální nastavení. Především díky těmto vlastnostem je FLUD tak populární. V aplikaci se vám bude zobrazovat přesně to, co chcete. Do seznamu podporovaných zdrojů novinek můžete zařadit nejen různé magazíny, ale i blogy. A v případě zájmu můžete využít offline čtení, které přijde vhod při absenci internetového připojení.

Co je také zajímavé, FLUD můžete použít jako komunitní síť. S její pomocí lze s přáteli sdílet zajímavé novinky a články a stát se tak jejich důvěryhodným zdrojem informací. Aplikace dokáže spolupracovat s komunitními servery Twitter a Facebook nebo tématicky podobobnými projekty (k RSS čtečkám) typu Google Reader, Tumblr a Instapaper.

MobileRSS Free

(NibiruTech Limited)

MobileRSS Free je plně vybavený Google Reader klient pro iPhone, iPod touch a iPad. Přináší velice snadné přidávání a odstraňování vybraných RSS kanálů. Nové zdroje lze jednoduše vyhledávat pomocí klíčových slov. Oblíbené novinky a články je možné sdílet pomocí Facebooku, Twitteru, Instapaperu nebo e-mailu. Stejně jako většina dalších RSS čteček, tak i MobileRSS Free podporuje čtení v offline režimu.

Aplikace podporuje zobrazování článků v celoobrazovkovém režimu, uzamykání a odemykání rotace, ovládání gesty nebo stahování obrázků do přístroje. MobileRSS Free má velice dobré ohlasy. O tom se ostatně můžete přesvědčit na iTunes stránce nebo přímo v App Store.

Syndi next – The Simplest RSS Reader

(Felaur Inc.)

O posledním zástupci, kterého jsme zařadili jako kandidáta na nejlepší bezplatnou RSS čtečku pro iOS, je Syndi next – The Simplest RSS Reader. Samotný název aplikace mluví za vše. Uživatelské rozhraní je velice jednoduché a naprosto přehledné. Zobrazuje obrázky i videa. Obecně nemá s multimédii žádný problém.

Obsahuje všechny potřebné funkce, které by měla nadprůměrná RSS čtečka pro mobilní zařízení jednoznačně mít. Jde o sdílení s přáteli, integraci účtu na Google Reader, vložení článku do Oblíbených, označení novinky za nepřečtenou či otevírání článků v prohlížeči Safari.

Feedly

(DevHD)

S aplikací Feedly získáte to nejlepší z vámi vybraných internetových magazínů a blogů. Tato RSS čtečka spolupracuje s projekty Google Reader, Twitter, Tumblr, Facebook, Instapaper a Read it later. Sdílení novinek a článků s přáteli je tedy samozřejmostí.

Jakou RSS čtečku pro čtení novinek z různých zdrojů používáte vy? Doporučte ji dalším čtenářům.

Komentáře

Nahoru