Portrét Morgana Freemana, který vám vyrazí dech

Na první pohled to vypadá jako fotografie. Tak kvalitní jsou jeho umělecká díla. Nicméně vsadíme se, že neuhodnete, jak je namaloval. Respektive na čem. A pomocí čeho. Že se necháte podat? My vám to teda povíme. Udělal to pomocí jednoho prstu a iPadu.

Autorem těchto kreseb je malíř olejomaleb Kyle Lambert, který pochází z Velké Británie. Svoje díla prezentuje na svém YouTube kanálu, kde si můžete prohlédnout všechny jeho výtvory.

Tyto úžasné malby jsou vytvořené v iPad aplikaci Procreate. Vytvoření jedné takového malby trvá celý měsíc. Aby ne, když využívá pouze 1 prstu a celé to vytváří to na 1 vrstvu. A to dokáži ocenit i diváci.

Morgan Freeman obraz

Video se totiž stalo virální. Za 2 dny dosáhlo více než 6 miliónů zhlédnutí. Vynecháme-li písničky, tak málokterému videu se podaří na YouTube takový úspěch. Ostatní videa tohoto umělci na svůj úspěch teprve čekají.

Ani po několika zhlédnutích neuvěříte, že něco tak úžasného vytvořil na zařízení, na kterém se hrává Angry Birds. Proto se podívejte na další videa pod tímto textem.

Rihanna

David Beckham

Will Smith

Jennifer Aniston

Jude Law

Megan Fox

Madonna

Toy Story 3

zdroj: mashable.com

Komentáře

 • Respirateur

  Morgan Freeman je fotka která je pod tou čmáranicí. Pan umělec ji pouze odkrýval a velmi šikovně to naaranžoval jako skutečné kreslení. Si přečtěte diskusi pod tímto videem na youtube.

  Jiné jeho kresby už tak dobré nejsou. Takto detailně je problém to vykreslit v desktopovém fotošopu s profitabletem a tlakově citlivým perem. Ale rád bych se mýlil.

  • Miroslav Mirator Pavelek

   jo, taky jsem nad tím přemýšlel, jak moc to je reálné – přeci je to jenom iPad a použil jenom jeden prst :)
   Nicméně asi nikdy nezjistíme, jak to doopravdy je, takže bych o tomhle raději moc nespekuloval :)

Nahoru