Posmrtné sociální aplikace. Ani smrt vás neoddělí od Facebooku, Twitteru či LinkedInu

Posmrtné sociální aplikace. Ani smrt vás neoddělí od Facebooku, Twitteru či LinkedInu

Ani smrt vám již nezabrání podělit se se světem o své myšlenkya názory na sociálních sítích. Některé aplikace vám umožní komunikovat s okolním světem, i když už jste pod drnem.

Nejznámější je Facebook aplikace Ifidie.net, která vám umožní nahrát si vlastní video, které se pak po vaší smrti zobrazí pozůstalým. Je to trochu morbidní, ale nic proti gustu. V aplikaci si můžete také zvolit, kdo všechno tuto zprávu obdrží. Tvůrcům aplikace se nedá upřít, že mají smysl pro humor. Mrkněte ostatně na video. Ještě jen tak na okraj, tuto aplikaci, jak uvádí samotný zakladatel služby, využívá již na 200 000 uživatelů.

Ifidie.net pokud umřete, na Facebooku můžete stále někoho strašit ze záhrobí

Deadsoci.al – pro všechny sociální mrtvoly

Další aplikací, která vám umožní žít posmrtný sociální život, je Deadsoci.al. Narozdíl od kolegy výše, umožní zaslat posmrtné zprávy na prakticky všechny nejpoužívanější sociální sítě (Facebook, Twitter, LinkedIn – zřejmě proto, abyste mohli informovat HR, že o jejich pracovní nabídku nemáte momentálně zájem:-)). V aplikaci jde nastavit datum, kdy se má daná zpráva publikovat a také periodicitu (například pro „výročí“ vašeho úmrtí apod.). Aplikaci najdete na adrese: http://deadsoci.al

_LivesOn – strašte ostatní svými Tweety i po smrti

Tato aplikace vám to umožní.Jak ostatně praví slogan: When your heart stops beating, you’ll keep tweeting.

_LivesOn dokáže analyzovat vaše chování na Twitteru a i po vaší smrti psát velice podobné Tweety. Osobně by mě zajímalo, jak by se tato aplikace popasovala s češtinou. Tuto aplikaci vytvořila britská marketingová agentura Lean Mean Fighting Machine. Aplikaci najdete na adrese: http://liveson.org

A co na to uživatelé?

Zní to divně, ale evidetně doba již tak pokročila a zmagořila, že i podobné pitomosti si dokázaly najít své uživatele. Nicméně zatím se ještě nejedná o nějak masovýboom. Dovedu si však představit, že za pár let už to bude naprosto běžné.

A nebo do té doby nastane The End of Internet.

Asi vás nepřekvapí, že z těchto aplikací mají největší srandu právě generace teenagerů, která si v rámci těchto aplikací zasílá humorné zprávy mezi sebou. Naopak střední generace a také lidé důchodového věku bere tyto nástroje daleko více seriózněji a využívá je skutečně tak, jak jejich tvůrci zamýšleli. Alespoň to tvrdí většina zakladatelů podobných služeb.

Vždyť smrt je neustále kolem nás. Nikdo z nás neví, kdy přijde. Tak je potřeba myslet na zadní sociální kolečka.

Komentáře

Nahoru