Postižené děti jsou prý zrůdy! Matky by měly chodit povinně na potrat, napsal vědec

Tak to se vážně povedlo! V odborném vědeckém Časopise zdravotnického práva a bioetiky se Miroslav Mitlöhner zaměřil na problémy spojené s narozením silně postižených, kteří mají mizivou šanci na uzdravení. Ve článku uvádí, že by měl zákon stanovovat, aby ženy měly povinnost jít na interrupci, pokud by bylo více než jasné, že narozené dítě bude postižené. Návrh odůvodnil tím, že by to mělo být prioritou společnosti, aby se mezi námi pohybovali pouze fyzicky a psychicky zdraví lidé.

„Nemá přece smysl prodlužovat život novorozence, který přišel na svět jako monstrum a je předurčen ještě před svým narozením k smrti,“ uvádí ve svém (údajně) odborné textu.

Podle Miroslava Mitlöhnera by lékaři měli právo rozhodovat o jeho budoucnosti. Zda ho nechají či zabijí.

„Po porodu těžce malformovaného jedince stojí lékař před dilematem, zda ve prospěch dalšího života tohoto jedince intervenovat, často s použitím vysoce nákladné lékařské péče, či tohoto jedince odložit s vědomím jeho neodvratitelného konce a umožnit či urychlit tak nástup smrti nebo život ukončit vhodným zákrokem,“ uvádí v textu.

„Nápadnost a mnohdy bizarnost těchto bytostí nesčetněkrát vedla k otázce, zda je zrůda vůbec lidskou bytostí a jak s ní tedy nakládat,“ píše. Znamená to asi, že by se měla vytvořit nějaká univerzální stupnice, která bude určovat, odkdy začíná zrůdnost…

Jedná se o myšlení nacistů, Krása šílí

Autor si napsáním tohoto dosti odvážného článku dosti pošpinil reputaci u Národní rady osob se zdravotním postižením. Ti v současnosti žádají ministryni práce Marksovou z ČSSD, aby odvolala Miroslava Mitlöhnera z vědecké rady. Nakonec kvůli medializaci odstoupil sám.

„Takovéto úvahy jsou úvahy nacistického uvažování a z lékařů by se pak stali následovníci doktora Mengeleho,“ komentoval článek předseda rady postižených Václav Krása.

„Označovat lidi s postižením ve 21. století za zrůdy je nepřípustné. Kdyby se jednalo o jinou menšinu, dávno by už lidé protestovali na náměstích. Protože jde ale o handicapované, tak to nikoho netrápí,“ uvedl dále.

Na Mitlöhnerův text během dneška reagovalo poměrně velké množství lidí a institucí. Dokonce i jedenáct pedagogů z Ústavu sociální práce, kteří na svůj web napsali:

„Přestože oceňujeme zásluhy Miroslava Mitlöhnera o rozvoj ÚSP, jako vyučující v oboru sociální práce s obsahem a formou jeho článku nesouhlasíme, nejedná se o názor celého pracoviště a očekáváme, že Miroslav Mitlöhner převezme osobní zodpovědnost,“ napsali

 

Zdroj: socialniprace.cz, foto: lidovky

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru