Pouliční umění u Černobylu: depresivní, ale krásné

Pouliční umění u Černobylu: depresivní, ale krásné

Pouliční umělec Combo, trošku zkrášlil depresivní Černobyl. Přidal sem obraz známé americké animované rodinky Simpsonových, kde si užívají pikniku.

Pouliční umění nás pomalu a jistě obklopuje. Někteří ho nazývají vandalismem, jiní zase skvostem a jedním z odvětví v výtvarné tvorby. Avšak toto pouliční umění se dostalo i do jednoho (v historii) nejobávanějšího místa, které způsobilo velké věci (smrti, mutace …). Ano, mluvím o ukrajinském Černobylu.

Zde konkrétně zasáhl francouzský pouliční umělec, který si pod pseudonymem říká Combo, a na jednu ze zdí nalepil obraz známé animované americké rodiny. Asi  nikomu nemusím představovat „ideální“ rodinku Simpsonových, kteří se na obraze vydali na menší piknik. V pozadí s tou známou springfieldskou jadernou elektrárnou, ve které pracuje hlavní postava tohoto populárního seriálu Homer Simpson. 

ComboChernobylSimpsons

Obrázek Simpsonových v Černobylu

Uznejte, že to vypadá docela zajímavě, taková veselá kresba s historickým depresivním nádechem (když k tomu připočítáme ty stovky plynových masek).

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru