Poznáte, co je realita a co počítačová hra?

Videohry mají stále lepší a lepší grafiku. Když si vzpomeneme na nějaké staré, 8-bitové hry, tak rozhodně je vidět velký pokrok. A nyní to vypadá, že už jsme téměř na konci. Ptá se se proč? Závodní simulátor Project CARS je už nyní omezen reálným životem.

Stačí se podívat na video. Nalevo vidíte realitu a napravo Project CARS. V drtivé většině vypadá tato videohra stejně dobře, ne-li lépe než realita.

project_carsNa videu lze vidět záznam z projetí trasy Laguna Seca Raceway. Jedná se tedy jen o jednu trasu z celé hry. Ale věříme, že i další trasy budou takto propracované. A pak je třeba upozornit ještě na jednu věc – záběry z reálného života byly pořízeny kamerou s nízkým rozlišením.

Kdyby to bylo lepší kamerou, tak možná by to pro „realitu“ dopadlo lépe. Ale o tom už můžeme jenom spekulovat. A pravdu se dozvíme, jak tato hra vyjde – což bude v listopadu tohoto roku.
Trailer ze hry:

A kdo si tuto hru zahraje? Hra vyjde pro SteamOS (Linux), Wii U, PlayStation 4, Xbox One a samozřejmě i na Windows. Nároky na hardware zatím nejsou známy, ale dá se očekávat, že budou vážně vysoké.

A tato hra je zajímavá ještě jednou věcí. Nestojí za ní žádný velký vydavatel. Hra je ve vývoji společností Slightly Mad Studios, a je sponzorovaná samotnými vývojaři a herní komunitou.

zdroj: kotaku.com, projectcarsgame.com

 

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru