Praktická služba pomůže ve vyhledávání dětí

V České republice funguje na serveru najdute.cz služba vyhledávání podle mobilního telefonu. Provozuje ji T-Mobile ve spolupráci s Policií ČR. Pro mnohé rodiče bude tato možnost jistě velmi zajímavá.

Aktivace služby není úplně jednoduchá ani levná. U operárora je potřeba zaplatit paušál, který činí 200 Kč měsíčně. Zároveň je třeba vyplnit formulář a úředně ověřený zaslat společnosti. V případě datové schránky s elektronickým podpisem je možná také elektronická komunikace.

Služba má mít za cíl sledování a ochranu dětí. Do 10 vteřin vyhledá polohu telefonu a sleduje pohyb dítěte. Diskutabilní je otázka mobilního telefonu. Při únosu nebo napadení dítěte nemusí být mobil vždy k dispozici nebo je vypnutý. Policie ČR naopak umí vysledovat i vypnuté mobilní zařízení podle SIM karty. Větší využití bude mít zřejmě pro kontrolu činnosti a využití času dítěte. Je tedy spíše sledovacím zařízením, které zjistí aktivity dítěte. Další otázkou je, zda se nebude používat v manželských a mimomanželských vztazích. Pokud dostanete jako dárek mobilní telefon, můžete mít v ruce sledovací zařízení od svého protějšku.

Zdroj: Žena Centrum

Komentáře

Nahoru