Tisková zpráva: Přední světový výrobce Epson příchází na trh s novou řadou domácích inkoustových tiskáren

Přední světový výrobce Epson příchází na trh s novou řadou domácích inkoustových tiskáren

Společnost Epson uvádí novou řadu kompaktních domácích inkoustových tiskáren, které nabízejí mnoho nových funkcí a umožňují všestranný domácí tisk. Řada Expression Premium[1] je ideální pro rušné domácnosti, které požadují dokonalou kvalitu domácího tisku fotografií i textových dokumentů.

Navíc nabízí tyto skvělé funkce:

 

  • Nový pětibarevný inkoust Claria Premium zaručuje tisk výjimečných lesklých fotografií a ostrých textových dokumentů
  • Kompaktní rozměry – o 40 % menší než předchozí modely 2
  • Motorizovaný ovládací panel a výstupní zásobník3
  • 8,8cm dotykový displej s jednoduchou interaktivní nabídkou 3
  • Vylepšená služba Epson Connect 4 s novým ovladačem Remote Print a skenováním do cloudu
  • Automatické nastavení Wi-Fi a možnost připojení přes rozhraní Wi-Fi Direct 5
  • Flexibilní manipulace s médii, zadní podavač pro speciální média, dva zásobníky papíru a oboustranný tisk
  • Potisk disků CD a DVD

 

Inkoust Epson Claria Premium kombinuje černý pigmentový inkoust s azurovým, purpurovým, žlutým a černým inkoustem na bázi rozpustných barviv. To je zárukou tisku nejen trvanlivých dokumentů, ale také výjimečných lesklých fotografií s ostrými detaily, hlubokými odstíny černé a bohatými, zářivými barvami.

 

Tyto modely jsou vybaveny rovněž motorizovaným ovládacím panelem a výstupním zásobníkem3, který se před tiskem automaticky otevře. Jediné, co tak musíte udělat, je odebrat své hotové výtisky.

 

Všechny modely řady Expression Premium umožňují vzdálený tisk pomocí služby Epson Connect4 (Epson iPrint, Epson Email Print, ovladač Remote Print a skenování do cloudu). Tato služba nabízí uživatelům možnost rychlého a snadného bezdrátového tisku dokumentů a fotografií z inteligentních telefonů a tabletových počítačů za použití aplikace Epson iPrint. Dokumenty a fotografie lze vytisknout jednoduchým odesláním e-mailu na unikátní e-mailovou adresu tiskárny bez ohledu na to, na kterém konci světa se uživatelé právě nacházejí. Ovladač Remote Print nabízí větší flexibilitu, jelikož uživatelé si mohou upravit tiskové úlohy prostřednictvím tiskového ovladače počítače ještě předtím, než úlohu odešlou k tisku odkudkoli. Funkce skenování do cloudu umožňuje ukládat a sdílet naskenované dokumenty přímo do cloudových služeb nebo je odeslat na jakoukoli e-mailovou adresu či jinou tiskárnu podporující službu Epson Connect. Tiskárny jsou rovněž kompatibilní se službami Apple AirPrint a Google Cloud Print.

 

Díky automatickému nastavení Wi-Fi5uživatelé nemusejí znát nastavení sítě ani se připojovat pomocí USB kabelu. Zařízení automaticky vyhledá příslušné nastavení a samo se nakonfiguruje. Pomocí funkce Wi-Fi Direct lze tiskárnu připojit přímo k jinému Wi-Fi zařízení bez nutnosti použití bezdrátového přístupového bodu, např. routeru.

 

Tyto tiskárny nabízejí mimořádnou flexibilitu při manipulaci s médii. Jsou vybaveny3 zadním podavačem pro speciální média, který umožňuje tisk na karty a silný fotografický papír. K dispozici jsou rovněž dva zásobníky papíru s předním plněním, s nimiž si mohou uživatelé jednoduše vybrat mezi fotografickým papírem a běžným papírem formátu A4. Nechybí ani možnost oboustranného tisku, model XP-800 je navíc vybaven oboustranným automatickým podavačem dokumentů pro oboustranné skenování, kopírování a faxování. Všechny tiskárny této řady podporují přímý tisk na vhodné disky CD a DVD.

 

Katharina Zimmermann, produktová manažerka společnosti Epson Europe, dodává: „Tyto tiskárny jsou doslova nabité nejnovějšími funkcemi a jsou navrženy tak, aby byly pro domácí uživatele dokonalým a všestranným tiskovým řešením pro jakékoli použití: ať už jde o tisk fotografií do rodinného fotoalba, kopírování důležitých domácích dokumentů nebo příležitostnou práci z domu. Velmi nás těší, že můžeme představit zcela novou řadu tiskáren a inkoustů, které beze zbytku splní všechny potřeby našich zákazníků a nabídnou jim dokonalý tisk.“

 

Modely Expression Premium XP-800, XP-700 a XP-600/605 jsou dostupné od září 2012.

Funkce

XP-800

XP-700

XP-600/605

Nový inkoust Claria Premium zaručuje tisk výjimečných lesklých fotografií a výrazných, ostrých textových dokumentů

Oboustranné skenování, kopírování a faxování s ADF

-

-

Oboustranný tisk

Zadní podavač pro speciální média pro karty a silný fotografický papír

-

Motorizovaný ovládací panel a výstupní zásobník

-

Až o 40 % menší než předchozí modely2

8,8cm dotykový displej s jednoduchou interaktivní nabídkou

-

6,3cm LCD displej s inteligentní navigací

-

-

Služba Epson Connect4 (Epson iPrint, Email Print, ovladač Remote Print a skenování do cloudu)

Služba Google Cloud Print umožňuje mobilní tisk z inteligentních telefonů nebo počítačů na kompatibilních tiskárnách Epson

Tiskněte e-maily, fotografie, webové stránky a dokumenty přímo ze zařízení se systémem iOS na tiskárně Epson kompatibilní se službou AirPrint

Dva zásobníky papíru s předním plněním pro fotografický papír i papír formátu A4

Přímý tisk na disky CD a DVD k tomu určené

Snadná instalace s automatickým nastavením Wi-Fi5

Wi-Fi Direct

-

Tiskněte a skenujte odkudkoli v domácnosti díky připojení přes Wi-Fi a ethernetové rozhraní

Pouze Wi-Fi

Rozhraní PictBridge a čtečka paměťových karet pro tisk fotografií bez použití počítače

Ušetřete peníze díky samostatným zásobníkům inkoustu – vyměníte pouze spotřebovanou barvu – zásobníky standardní i XL velikosti

Rychlost tisku až 32 stran za minutu

Skener s vysokým rozlišením 4 800 dpi

-

2 400 dpi

1 200 dpi

 

O společnosti Epson

Společnost Epson je předním světovým výrobcem inovativních zobrazovacích produktů a její portfolio sahá od inkoustových tiskáren a 3LCD projektorů až po senzory a další mikrozařízení. Cílem společnosti Epson je překonávat očekávání jejích zákazníků prostřednictvím hodnotných produktů, které využívají kompaktní, úsporné a vysoce výkonné technologie, jež ocení nejen domácí uživatelé, ale také zákazníci z firemní sféry, obchodu nebo průmyslu.

 

O společnosti Epson Europe

Skupina Epson vedena společností Seiko Epson Corporation se sídlem v Japonsku zaměstnává více než 75 000 zaměstnanců v 97 společnostech po celém světě a je hrdá na svůj neustály přínos k ochraně životního prostředí a komunit, ve kterých působí.

 


[1] Tato tiskárna a originální inkoustové kazety jsou určeny k prodeji a použití pouze v regionu EMEAR (Evropa, Střední východ, Afrika a Rusko)

[2] Údaj vychází z celkového objemu prostoru zabíraného tiskárnou s uzavřenými zásobníky, ve srovnání s předchozími modely

[3] Neplatí pro XP600/605

[4] Vyžaduje bezdrátové připojení k internetu Další informace a seznam podporovaných jazyků a zařízení naleznete na webových stránkách www.epsonconnect.eu

[5] Automatická instalace je kompatibilní s operačními systémy Windows 7, Windows Vista a Mac OS

[6] iOS 5 a novější. AirPrint a logo AirPrint jsou registrovanými ochrannými známkami společnosti Apple.

[7] Další informace naleznete na webových stránkách www.epson.eu/testing

 

 

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru