PŘEDSTAVUJEME: Authy – Aplikace přidá dvoukrokové ověření ke všem vašim účtům

Přiznejme si to. Často nepoužíváme zrovna dvakrát bezpečná hesla. Navíc používáme stejná k několika přihlašovacím účtům, že? Jenže takové zabezpečení nás potom vlastně klame. Mylně se domníváme, že jsme chráněni. Ale nejsme. Zamyslete se třeba jen nad tím, kde všude jsou vaše hesla uložena. Jsou v databázích různých stránek, v paměti počítače, v prohlížeči, …

A co tedy s tím? Nová aplikace Authy se vám snaží pomoct. Prý je dobré kombinovat heslo s něčím, k čemu máte přístup jenom vy, což je váš mobilní telefon. Ano, řeč je o dvoukrokovém ověření. Třeba Facebook nebo Google ho nabízí standardně. Ale jsou weby, u kterých tu možnost nemáte.

authy

Do budoucna to bude běžné

Marc Boroditsky z týmu Authy předpovídá, že dvoukrokové ověření bude během příštích několika let běžné naprosto všude. Teď ale není, a tak se můžete chránit právě takovými aplikacemi, jako je Authy.

Jak to funguje?

Aplikace nenahradí vaše heslo. Jen ho udělá silnější. Po přihlášení do nějakého vašeho online profilu (Authy už spolupracuje s více než 1000 webových stránek) budete totiž nejprve muset zadat jméno a heslo jako vždycky. Pak vás ale vyzve k přidání neustále se měnícího kódu, který zjistíte v aplikaci na svém mobilním telefonu.

authy_3

A vypadá to, že se lidem nápad skutečně líbí. Zřejmě je dost těch, kterým není online bezpečnost úplně lhostejná. Na začátku letošního roku aplikaci používalo 320 714 uživatelů. Dnes jich je již přes milion. Přidáte se?

users_authy

Aplikace zažívá boom

Zdroj: We Are Social Media, VentureBeat

Komentáře

Nahoru